Recenze LAMAX Tones1: Sluchátka za pár kaček, která vás velmi mile překvapí

Zdroj: Svět Huawei

Společnost LAMAX na našem trhu už delší dobu pozoruji. Její rozptyl v oblasti produktů je až neuvěřitelný. Firma na náš trh přináší sluchátka, reproduktory, kamery, elektrické koloběžky a dokonce i čtyřkolky. My se nyní podíváme na sluchátka, která nás nejprve zaujala svojí cenou, ale následně i zvukovým přednesem.

Popravdě už nějaký ten pátek jsem uvažoval nad tím, že bych si na recenzi nějaký produkt od LAMAXu pořídil. Když se mi pak naskytla možnost testovat sluchátka LAMAX Tones1, tak jsem ani chvilku neváhal, a rozhodl jsem se do toho skočit rovnou po hlavě. Schválně jsem si vybral tento model sluchátek, a to z jednoho prostého důvodu. Tím byla samozřejmě cena. Ono udělat skvělá sluchátka s cenovkou několik tisíc korun je hračka, ale udělat skvělá sluchátka s cenovkou řádově pár stovek už je sakra výzva. Proto jsem se na tohle testování vyloženě těšil.

Obsah balení: Zbytečně nic navíc

Balení je v tomto ohledu velmi minimalistické. V malé krabičce najdeme nabíjecí pouzdro spolu se sluchátky, nabíjecí kabel USB-C / USB-A a důležitý manuál. Tam najdeme rozepsané všechny kroky například na párování sluchátek, případně popis sluchátek a jejich funkcí.

Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Lehké jako pírko

Na LAMAX Tones1 vás na první dojem zaujme jejich nízká hmotnost. Nabíjecí pouzdro spolu se sluchátky váží pouze 35 g. Je to skutečně příjemné, protože sluchátka v kapse téměř necítíte. Nabíjecí pouzdro a zároveň i samotná sluchátka jsou vyrobeny z lehce matného plastu. My máme na testování bílou variantu, ale na našem trhu se prodává ještě černá varianta. Ta působí o něco elegantněji a nejsou na ní vidět šmouhy a prachové stopy jako na námi testované bílé variantě.

LAMAX Tones1
Zdroj: Svět Huawei

I když se bavíme o sluchátkách v cenové relaci zhruba 600 Kč, tak je zpracování velmi kvalitní. I když jsou sluchátka lehká, tak působí v ruce pevným dojmem a mají certifikaci IPX4. Všechno skvěle lícuje, nikde nic nevrže a pant je překvapivě pevný. Píšu překvapivě, protože jsem se několikrát setkal s tím, že u levnějších sluchátek pant téměř nedržel otevřený a samovolně se zavíral. Tady to skutečně nehrozí a pant je velmi silný navíc při zavírání nabíjecího pouzdra se ke konci dvířka docvaknou pomocí magnetu.

Líbí se mi řešení otevírání nabíjecího pouzdra. Při vyndávaní sluchátek se otevře téměř celá přední strana a vy tak máte sluchátka celá před sebou. Je to příjemná změna, pokud vezmu v úvahu, že většina pouzder je řešená tím stylem, že se otevře horní část a vy vidíte pouze vršky sluchátek. Skutečně drobný detail, ale při manipulaci se sluchátky je to velmi příjemné.

Zvuk: Více basů, než je zdrávo

Byl jsem velmi zvědav, jak budou sluchátka za 600 korun hrát. Říká se, že vysoká cena je zárukou kvality, ale je tomu skutečně tak? LAMAX u tohoto modelu dokazuje, že pokud chcete, tak můžete vyrobit i kvalitní sluchátka v cenovém rozpětí několika málo stovek. Jsou mezi námi tací, kteří půjdou, koupí si sluchátka za několik tisíc a nic neřeší. Pak jsou tu ale uživatelé, kteří chtějí za „málo“ peněz hodně muziky a na ty LAMAX míří.

Když si sluchátka nasadíte do uší a pustíte svoji první skladbu, tak vás jako první překvapí velké zastoupení basů. Nic nepříjemného, ale je to prvotní hudební prvek, který vás zaujme. Po delší době poslechu už to přestanete vnímat a po takové čtvrté až páté písničce vám to přijde zcela normální. Nebojím se říci, že je to takto nastavené schválně, protože přemíra basů lehce může zakrýt případné nedokonalosti například ve vyšších tónech, které tyto sluchátka občas nedokáží čistě vykreslit. Na druhou stranu musím říct, že jsem byl po stránce poslechu velmi mile překvapen. Na sluchátkách mám naposloucháno něco kolem 35 hodin a abych řekl pravdu, tak pokud bych nevěděl, že sluchátka stojí zhruba 600 korun, tak si myslím, že jsou výrazně dražší. Myslím si, že patří mezi to nejlepší, co můžete v této cenové kategorii dostat.

Vzhledem k výrazným basům, se vám občas může stát, že u nějakých skladeb vám to může být až nepříjemné. Samozřejmě se bavíme o případě, kdy budete mít hlasitost nastavenou na max. Pokud hlasitost mírně snížíte, tak bude vše v pořádku. Jsem si vědom toho, že vnímání hudby a zvuků je velmi subjektivní, protože to každý máme jinak, takže co je nepříjemné pro mě, nemusí být nepříjemné pro vás. Ale z mého pohledu je zvukový projev těchto sluchátek skutečně povedený, ale ubral bych na basové složce, která může mnohdy kazit dojem z poslechu.

Potlačení okolního hluku (ANC): Je tady vůbec potřeba?

Tohle je jeden z hlavních aspektů, který ukazuje, že jsme v cenově nižší relaci. Funkci ANC u tohoto modelu budete hledat marně. Na hlučnějších místech tato funkce chybí, ale není to nic, co by vám pokazilo dojem z poslechu. Pokud na této funkci trváte, tak například navrhuji sáhnout například po modelu LAMAX Clips1 Plus, které pro vás testuje kolega Adam.

Multifunkční tlačítko: Jedno gesto vládne všem

Sluchátka mají na sobě multifunkční tlačítko, které vám usnadní případné ovládání. Díky tomuto tlačítku můžete sluchátka vypnout, zapnout, přijmou hovor, zvýšit nebo snížit hlasitost atd. Je toho skutečně hodně. Pokud nebudete chtít vyndávat smartphone z kapsy, tak vám používání tlačítka zpříjemní uživatelský zážitek.

Telefonní hovory: Čistě a zřetelně

LAMAX Tones1 mají v sobě také zabudovaný mikrofon pro případné telefonní hovory. Využil jsem tuto funkci několikrát a vždy naprosto v pořádku. Jediné, co může občas zkazit kvalitu hovoru, tak to je silnější vítr ve vašem okolí. Ten mnohdy zkresluje snímaný zvuk a občas to nepříjemně kazí hovor, ale není to nic, co by bránilo v používání této vychytávky.

Krom toho LAMAX Tones1 pro komunikaci s telefonem využívají nejnovější verzi BT 5.3. Díky tomu se můžete spolehnout na stabilní připojení a dlouhý dosah přenosu.

Výdrž baterie a nabíjení: Jak dlouho mi ještě vydrží?

Čas tady hraje pro uživatele. Nemá cenu chodit kolem horké kaše a na rovinu říkám, že s časem jsem byl spokojen. LAMAX udává, že sluchátka LAMAX Tones1 vydrží na jedno nabití 8 hodin. Já se na tuto dobu dostal s hlasitostí kolem 60–70 %. Dá se tedy předpokládat, že při větší hlasitosti se dostanete na výdrž kolem 6 hodin. I tak je to krásná hodnota, pokud si uvědomíme cenu produktu.

Dalším klíčovým aspektem je nabíjecí pouzdro. To ve svých útrobách nabízí dalších šílených 32 hodin poslechu vašich oblíbených skladeb. Pokud se vám stane, že pouzdro dokážete vyždímat až na nulu, tak po připojení například k počítači pomocí USB kabelu se pouzdro nabije do 90 minut. Mimo to se samotná téměř vybitá sluchátka v nabíjecím pouzdru nabijí do 60 minut. Takže například přes obědovou pauzu máte opět nabito na dalších několik hodin příjemné zábavy.

Bohužel, co mi tady malinko chybělo, tak to je doprovodná aplikace. Jednak by si tam uživatel mohl pohrát s ekvalizérem a upravit si ty výše zmíněné basy. Ale na druhou stranu by majitel těchto sluchátek měl přehled o tom, kolik energie mu ještě zbývá v nabíjecím pouzdře. Takhle to bohužel nemáte šanci nikterak zjistit. Po připojení sluchátek k telefonu se vám v horní informační liště ukáže pouze stav nabití sluchátek, ale nabíjecí pouzdro je pro vás takovou menší záhadou.

Proto doporučuji pouzdro preventivně nabíjet, případně si počítat kolikrát jsem si sluchátka v pouzdře nabíjel. To je asi ta největší věc, která mi na těchto sluchátkách vadí. Společnost LAMAX v manuálu uvádí, že při nabíjení bude dioda na pouzdře blikat červeně a při úplném nabití dioda zůstane svítit červeně. A pokud je nabíjecí pouzdro vybité, tak dioda 4x zabliká bílou barvou. Proto je tedy důležité sledovat nabíjecí pouzdro, zda občas neproblikne bílá dioda.

Závěr: Sluchátka, která mají skutečně smysl

LAMAX mi během testu ukázal, že zajímavá a příjemná sluchátka nemusí stát balík. Se sluchátky se budu těžce loučit, protože mně skutečně mile překvapila. Pokud vezmu dvě hlavní negativa, konkrétně příliš silný basový podkres a nemožnost zjistit kapacitu nabíjecího pouzdra, tak tady stále mám sluchátka, která mají více plusů než minusů.

Není divu, že společnost LAMAX na našem trhu nabírá tolik na popularitě v posledních několika letech. Pokud si společnost udrží takovéto atributy i do budoucna, tak pevně věřím tomu, že v cenově dostupných sluchátkách nebude mít na našem trhu konkurenci.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

LAMAX Tones1 na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *