Samsung následuje Huawei a Apple. Jeho nová řada bude mít zajímavou funkci

Samsung
Samsung Galaxy S22 / Zdroj fotografie: Samsung

Novinkou, která se na mobilních telefonech objevila někdy v loňském roce, je funkce satelitní komunikace. Společnosti Huawei a Apple byly prvními, které tuto funkci začaly využívat. Nicméně, podle nedávné zprávy od SamMobile bude řada Samsung Galaxy S23 podporovat rovněž satelitní komunikaci. Bude se jednat o první vlajkový telefon s 5G a Androidem, který bude podporovat satelitní komunikace. Předtím tuto funkci dostaly pouze řady Huawei Mate 50 a Apple iPhone 14. Principem této technologie je umožnit uživateli, aby se dostal do kontaktu s vnějším světem přenosem uživatelských nouzových informací do jiných zařízení přes satelit.

Nyní touto funkcí bude disponovat i řada Samsung Galaxy S23, která vyjde v únoru. Je důležité si uvědomit, že satelitní připojení je pomalejší, než kdybyste někomu zkoušeli volat přes klasickou síť. Signál totiž musí překonat mnohem delší vzdálenost. Rovněž se může stát to, že hovor ani nebude možné uskutečnit, s čímž musí uživatel počítat. V nouzových situacích byste se výhradně měli spoléhat na SMS, které jsou spolehlivější.


Nenechte si ujít:


Uživatelé budou potřebovat přímý výhled na oblohu pro rychlejší připojení. Pokud není dostupný přímý výhled na oblohu, tak celá akce bude trvat ještě déle. Za ideálních podmínek, jako je přímý výhled na oblohu a horizont, trvá přenos přes satelit obvykle asi 15 sekund. Zpoždění se může zvýšit na více než minutu kvůli faktorům, jako jsou stromy. Dále může být problémem terén jako je kaňon nebo hory. To vše může rušit spojení. Funkce je tedy opravdu založena jen na nouzové situace.

Kromě podpory satelitní komunikace, řada Samsung Galaxy S23 bude vybavena přetaktovanou verzí procesoru Snapdragon 8 Gen 2 s taktem na 3,36 GHz, což je ještě lepší než normální verze. Tato řada bude oficiálně vydána 1. února.

Zatím všechny funkce vypadají slibně, ale jaká bude realita? To se teprve dozvíme, tak snad se na to těšíte stejně hodně jako my.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *