Samsung údajně skončí svou spolupráci s AMD

Samsung
Zdroj fotografie: Samsung

Samsung již tři roky spolupracuje s AMD, které mu pomáhá s grafikou pro jeho procesory Exynos. Prvním procesorem Exynos s technologií od AMD byla řada 2200 s grafikou Samsung Xclipse. Tu poháněla architektura RDNA 2 AMD s tím, že se použila ve vlajkové řadě telefonů Samsung Galaxy S22.

Tento rok v dubnu obě společnosti uvedly, že budou i nadále pokračovat ve spolupráci tak, aby dostaly co nejkvalitnější grafiku do chytrých telefonů. Avšak nyní se zdá, že to tak vůbec nemusí být. Na sociální sítě se totiž dostal únik, který naznačuje konec s partnerstvím mezi AMD a Samsungem.

Únik konkrétně říká, že se chce tým Samsungu spíše soustředit na svůj vlastní vývoj grafických čipů do smartphonů, než aby se spoléhal na AMD. Díky tomuto kroku získá jihokorejský gigant plnou kontrolu nad výrobou nových procesorů, které jsou kritickými součástkami ke hraní mobilních her. Také je možné, že takové čipy budou levnější, ale to není nic jistého.

Pokud se únik ukáže jako pravdivý, tak je velmi pravděpodobné, že Samsung s AMD skončí a použije svou vlastní architekturu k výrobě grafických čipů. Takový krok bude mít významný dopad na trh s mobilními grafickými procesory, a to především na samotné AMD. To totiž v posledních letech získává významnou část trhu pro sebe.

Očekáváme, že Samsung představí svou novou čipovou sadu Exynos 2400 v roce 2024. Podle úniků bude nadcházející řada stále používat vylepšenou grafiku od AMD, jelikož výroba procesorů trvá dlouho a Samsung na tom s AMD už nějakou dobu pracuje. Otázkou však zůstává, jaké budou další roky, protože spolupráce mezi oběma giganty je nejistá.

Jihokorejská společnost se zatím k celé situaci nevyjádřila, ale je pravděpodobné, že se tak brzy stane. Samsung chce snížit svou závislost na ostatních a získat větší kontrolu nad dodavatelským řetězcem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sammobile.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *