Severní Korea vstupuje do 4G a spoléhá na zařízení Huawei, které sehnala z druhé ruky

Huawei
Autor: Miguel Á. Padriñán / Zdroj: Pexels

Podle zprávy místního zpravodajského webu Daily NK Severní Korea nedávno zahájila proces modernizace své mobilní sítě na 4G pomocí použitého zařízení pocházejícího především od společnosti Huawei.

Iniciativa modernizace byla údajně zahájena v říjnu a zahrnuje generální opravu stávající infrastruktury sítě 3G a vytvoření základů pro služby 4G.

První vlna této modernizace proběhla ve velkých městech, jako jsou Pchjongjang, Nampo, Pjongsong, Sariwon, Wonsan a Hamhung. Vylepšení zahrnují instalaci opakovačů 4G, vzdálených monitorů a zesilovačů pro rádiové vysílání a příjem a také aktualizované ovládací prvky pro zpracování signálu na základnových vysílacích stanicích.

Deník NK rovněž uvádí, že v několika regionech již probíhá výstavba mobilních věží 4G. Cílem je dokončit více než 80 % plánovaných buněčných věží do roku 2025. V současné době jsou prý služby 4G dostupné především v centrálních čtvrtích Pchjongjangu.

Nejmenovaný zdroj řekl deníku Daily NK: „Lidé, kteří si novou síť předplatili, říkají, že signál je opravdu dobrý, bez výpadků při prohlížení intranetu nebo sledování pořadů.“

Zdroj však dodal, že existují omezení, protože signál výrazně slábne, když jsou uživatelé daleko od základnových stanic. To údajně vedlo k určité neochotě Severokorejců přejít na 4G, protože mobilní zařízení v zemi se v oblastech se slabým příjmem 4G automaticky nevracejí na 3G.

Z 26,2 milionu obyvatel Severní Koreje má telefonní připojení jen asi 28,3 %. Přístup země k mobilním technologiím v minulosti zaostával za celosvětovým trendem a často přejímala starší generace technologií. Do éry 2G vstoupila v roce 2002, dlouho po celosvětové vlně 3G, a podobně postupovala i v případě 3G. Pozorovatelé z oboru předpokládají, že 4G a 5G budou následovat stejný příklad.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: lightreading.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *