Severní Korea pracuje s umělou inteligencí tak, aby ji dokázala využívat ke kybernetickým útokům
Umělá inteligence je v poslední době stále čím více oblíbenější. Neustále se vyvíjí s tím, že se rozšiřuje její použití v mnoha odvětvích. Některé lidi to až děsí. Elon Musk dokonce navrhoval, aby se vývoj AI částečně pozastavil, ale nikdo mu nenaslouchal.
Na umělé inteligenci však nepracují jen soukromníci, ale také vlády, aby mohly být efektivní v kybernetickém prostředí. Velkou obavou u AI je to, že ji každý může použít i ke špatným účelům. Přesně tohle je případ Severní Koreji, která nemá zrovna dobrou pověst. Kim Čong-unův tým údajně testuje AI k použití v kybernetické válce.
Severní Korea je pro okolní země bezesporu jednou z nejzáhadnějších zemí světa. Její občané jsou izolováni od okolního světa a často nemají přístup ke zcela běžným technologiím, které jsou pro nás každodenní samozřejmostí. Bohužel, to, že k nim nemají přístup běžní občané, ještě neznamená, že k nim nemá přístup i vláda. Země v čele s Kim Čong-unem často využívá moderní technologie pro své vlastní nekalé účely i přesto, že její vlastní občané nemají co jíst.
Severní Korea je dobře známá svými kybernetickými útoky, které se zaměřují na široké spektrum organizací, mezi které se řadí jednotlivci, vlády či různé podniky. Podle zprávy pocházející od Spojených států chce nyní asijská země využít AI k použití v kybernetické válce. Severní Korea je vůbec první země na světě, která přijala AI pro provádění kybernetických útoků.
Severní Korea může své útoky zlepšit
Díky umělé inteligenci můžou být korejské útoky přes počítač sofistikovanější a efektivnější. Navíc se dá použít také k tomu, aby lepšími specifikacemi disponovala také počítačová obrana země. Asijská země často využívá kybernetické útoky k poškozování svých nepřátel a vytváření tamější propagandy.
Co zatím stále, tak jak je možné, že asijská země dokáže s AI pracovat. K jejímu používání jsou zapotřebí například čipy Nvidia H100, které země nedokáže vyrobit a zároveň si je ani legálně koupit. Odborníci se domnívají, že se k nim Severní Korea dostala přes krycí společnost. Podrobnosti korejského softwaru nám jsou neznámé.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizmochina.com, techradar.com