Streamovací platformy chystají vlnu zdražování. Netflix může odstartovat tento nový trend

Netflix
Autor: Jade87 / Zdroj: Pixabay

Počet platforem, které si lidé v dnešní době předplácí, je spousta. Mezi ty nejvýznamnější patří YouTube Music, Disney+, Spotify Premium či Netflix, který celosvětově dominuje trhu se streamovacími platformami.

V současnosti pořád přibývají nové služby, které si můžeme předplatit, ale jsou tady s námi i ty starší, které pomalu zvyšují ceny. A to se právě týká také Netflixu. Ten minulý rok zvýšil cenu svého předplatného s tím, že to může zopakovat také tento rok, což předvídají analytici.

Určitě by bylo potěšující, kdyby se předpověď týkala zemí Jižní Ameriky apod. Ale to bohužel netýká, protože analytici zvýšení cen očekávají v Severní Americe a Evropě. Loňské zdražení služby sice mezi uživateli vyvolalo vlnu nevole, ale společnost nezaznamenala žádnou výraznou ztrátu. S konkrétním tvrzením přišel analytik UBS John Hodulik, který přímo uvedl: „Očekáváme, že letos Netflix zvýší sazby předplatného.“ Ten také poukázal na potenciální 15% růst příjmů v roce 2024. Loni v říjnu Netflix zvýšil cenu předplatného z 9,99 USD na 11,99 USD měsíčně.

Pokud platforma zdražení opravdu zavede, tak to může rozhořčit mnoho uživatelů po celém světě. Nicméně Netflix se snaží vydělávat, o čemž svědčí i loňské zrušení sdílených účtů. Další platformou, která zdraží, a to i v Česku, je Skyshowtime, které zvýší svůj ceník ze 179 Kč na 219 Kč. Zároveň to bude první streamovací služba, která u nás zavede předplatné s reklamami. Další velkou novinkou ze streamovacího světa je to, že Disney+ se zachová stejně jako Netflix a omezí sdílené účty.

Pořád je důležité poznamenat, že o zdražení Netflixu mluví pouze analytici. Streamovací gigant se k tomu oficiálně nevyjádřil. Ale pokud se tak stane, tak to určitě budeme zavčasu vědět.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, variety.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *