TikTok by se mohl brzy dočkat zákazu ve Spojených státech

TikTok
Aplikace TikTok na mobilu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Jak víme, tak boje Číny a Spojených států jsou nekonečné, a milostný příběh s TikTokem toho není výjimkou, což je pro neskutečně populární čínskou aplikaci velká škoda. V souladu se zákazem nákupu telekomunikačních zařízení, kterou Trumpova administrativa vydala v roce 2020, jde ruku v ruce i zákaz TikToku na krátkou chvíli. Pár měsíců na to tento zákaz zrušil nový prezident Joe Biden. Bohužel, pro Huawei se nic nezměnilo. Podezření na TikTok ze špionáže však ve skutečnosti nezmizelo.

Od svého spuštění je TikTok skutečně předmětem kritiky ohledně údajů nashromážděných od svých uživatelů, zejména od dětí. S těmito podezřeními přišla komise FCC Brendana Carra. Ta požaduje, aby byl TikTok z Google play a AppStore odstraněn. Informace přichází v době, kdy TikTok byl prošetřován společností Buzzfeed ohledně používání dat. To bylo samozřejmě pro čínskou aplikaci bouřlivé.

Po analýze 80 zvukových nahrávek Buzzfeed odhalil, že TikTok měl opakovaně přístup k důvěrným informacím od svých amerických uživatelů. Člen oddělení důvěry a bezpečnosti společnosti uvedl, že Číňané vidí všechno. Dokonce si je téměř jistý tím, že má TikTok svého Master Admina, který ví vše a a má přístup ke všemu.

Brendan Carr ve svém dopise odkazuje na znepokojivé důkazy a rozhodnutí týkající se datových praktik TikToku, přičemž odkazuje zejména na studii, dokazující, že se aplikaci podařilo obejít bezpečnostní opatření Androidu a iOS. TikTok představuje nepřijatelné riziko kvůli ohrožení národní bezpečnosti skrze rozsáhlému sběru dat.Google a Apple mají čas do 8. července na odstranění TikToku ze svých příslušných obchodů. Pokud ho neodstraní, tak FCC chce vysvětlení, proč tak společnost neučinila. K těmto zprávám se hlásí pouze Brendan Carr, ale žádný jiný pracovník FCC, takže je otázkou, jak moc vážná situace je.

Ze strany Spojených států je tohle kapku překvapivé rozhodnutí, ale nemyslím si, že to Google či Apple budou brát na těžkou váhu. Jak celou situaci vidíte vy? Myslíte si, že se Spojené státy umoudří nebo ne? Dejte mi vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *