TikTok má malér. Hrozí mu pokuta ve výši desítek milionů liber

TikTok
TikTok na mobilním telefonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

TikTok, je poměrně populární především mezi mladými uživateli. Nicméně má i mnoho problémů, protože ho podle agentury Reuters může Spojené království pokutovat ve výši 27 miliony liber. V předchozím vyšetřování se totiž zjistilo, že TikTok možná porušil zákony Spojeného království na ochranu údajů. Vyšetřování ukazuje, že TikTok při používání platformy nechránil soukromí dětí. Údajně měl zpracovávat údaje uživatelů mladších 13 let bez řádného svolení rodičů. Rovněž ani neměl poskytnout svým uživatelům náležité informace transparentním způsobem.

Mluvčí TikToku v mailovém prohlášení uvedl: „Respektujeme vyjádření komisaře ohledně ochrany soukromí ve Spojeném království. Nicméně nesouhlasíme s původními rozhodnutími a máme v úmyslu formálně reagovat na komisařovo vyjádření v pravý čas.“

Předběžné rozhodnutí komisaře je to, že TikTok porušil zákony Spojeného království na ochranu dat mezi květnem 2018 a červencem 2020. V červenci americký senátní výbor pro obchod odhlasoval schválení opatření, které by mělo zvýšit věk pro poskytování zvláštní ochrany soukromí dětí na internetu od 16 let.


Nenechte si ujít:


Navzdory pokusům z různých odvětví přesvědčit Američany, aby TikTok nepoužívali, mají lidé odmítaví postoj. Podle posledních zpráv čím dále více mladých Američanů používá aplikaci TikTok. A to ať už jde o hledání nového místa na oběd, sledování filmu nebo plánování víkendového nakupování oblečení. Jinými slovy, TikTok v některých ohledech vytlačuje dominanci Googlu ve vyhledávání.

„Spotřebitelé se obracejí na sociální média, zejména TikTok, protože jsou autentičtější ,“ uvedla Jenna Drenten, docentka marketingu na Loyola University Chicago. Když tamní studentka Ashley Storino hledala nový pár černých bot nebo hledá knihu ke čtení, zapne TikTok. Listuje video za videem a sleduje komentáře, aby se ujistila, že obsahu může důvěřovat.

„Řekněme, že chci najít nejlepší řasenku. Výsledky na Googlu mohou být ovlivněny značkami, které si zaplatí reklamu. Nyní se raději dívám na TikTok, abych mohla získat skutečné recenze od skutečných lidí. Je to relevantnější.” říká Ashley.

Já osobně s tímto souhlasím, TikTok používám na stejné věci, a co vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *