iOS 17 jako Android? Joe Biden chce několik nových změn

iOS 17
Zařízení od Applu / Autor: Kropekk_pl / Zdroj: Pixabay

Podle údajů shromážděných společností DemandSage je v roce 2023 na celém světě více než 1,5 miliardy aktivních uživatelů iPhone. K dnešnímu dni bylo prodáno více než 2,24 miliardy kusů iPhone s tím, že jen 153 milionů kusů už bylo prodáno tento rok. To je impozantní pro společnost, která prodává svá zařízení, jež jsou velmi specifická svým hardwarem a softwarem.

Jinými slovy, systém jako Android využívá mnoho výrobců, a tak není tak specifický jako iOS. Pokud chcete Apple, tak se bohužel musíte smířit i s mnoha omezeními, které Android nemá. Zdá se však, že to brzy už nemusí platit, jelikož se administrativa Joe Bidena s tímto rozhodla něco dělat.

Tento týden se na veřejnost dostala zpráva od Bidenovy administrativy, která s sebou nese mnoho změn legistativy. Cílem nové zprávy je provést zásadní změny v systému iOS společnosti Apple a změnit zásady App Store. The National Telecom and Information Administration (NTIA) je subjektem ve Spojených státech, který slouží politikům jako takový poradce v oblasti telekomunikace a internetu. V dubnu 2022 NTIA zahájila vyšetřování s cílem analyzovat konkurenci mezi operačními systémy mobilních aplikací. Vyšetřování vzešlo z exekučního příkazu. Cílem tohoto příkazu bylo přinést změny a zlepšit konkurenci.


Nenechte si ujít:


Zde jsou nová doporučení pro iOS 17, která vzešla ze zprávy od NTIA:

  • Apple musí povolit obchody s aplikacemi třetích stran. Značka nemůže uživatelům bránit v instalaci aplikací mimo App Store. Také musí povolit alternativní obchody s aplikacemi (Aptoide, APKPure) a webové aplikace.
  • Vývojáři by měli mít možnost používat vlastní platební systémy v aplikaci.
  • Neměla by platit žádná omezení pro prohlížeče aplikací třetích stran.
  • Předinstalované aplikace by měly být omezeny.
  • Uživatelé si budou moci vybrat své aplikace jako výchozí. iOS musí umožnit odstranit nebo omezit předinstalované aplikace.

Když se bude Apple podle těchto doporučení řídit, tak by se měla zlepšit konkurence na trhu se smartphony. Samotné Spojené státy jsou jen další zemí, která se zapojí do boje proti Applu. Indie, EU, Japonsko a Jižní Korea již zahájily svá tažení proti Applu a jeho současné politice. V důsledku toho se objevují úniky, které uvádí, že na iOS 17 budou opravdu velké změny. Ty nejnovější dokonce uvádí, že americký gigant opravdu umožní provozování obchodů třetích stran.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *