Trapas se jménem Threads. X (Twitter) zaznamenává rekordní počet uživatelů

Threads
Autor: Sanket Mishra / Zdroj: Pexels

Elon Musk změnil název z Twitteru na X. Tento krok byl nečekaný, ale vzhledem k Muskově oblibě písmena „X“ nikterak překvapivý. Měsíční počet uživatelů X přesáhl podle Muska 540 milionů uživatelů. K tomuto číslu došlo, i přesto, že probíhá období organizačních změn posílené o získání větších příjmů z reklam, které v posledních měsících klesly.

Nárůst nových uživatelů je zvlášť ponižující pro Threads. To mělo být pro X přímou konkurencí, ale zatím to vypadá, že se o to Musk nemusí ani starat. Od svého spuštění totiž nová aplikace od Mety přišla o více než 50 % uživatelů.

Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů s tím, že ho nově sloučil s X Corp založenou v březnu. Jeho vize pro X je často přirovnávána k populární čínské službě WeChat, jejímž cílem je, aby byla aplikace „všeho“. Nově už tedy nebudete vídat modrého ptáka, ale X, které jej nahradilo. X už dokonce čpí na ústřední budově v kalifornském San Franciscu.

Muskovi se povedlo, aby se všechny oči upřely na něj a jeho X. I díky tomu sociální síť zaznamenává rekordní čísla. Nyní se americká společnost zaměřuje na organizační změny. Mezi ty patřila i výměna generálního manažera X, kterým už není Musk. Je otázkou, jak si přejmenovaný Twitter povede v budoucnu. Je možné, že Threads chytí druhý dech a začne X stahovat.

Musk trpí jakousi obsesí písmena X. Když se podíváte na jeho společnosti, tak uvidíte, že jej má opravdu rád. Dokonce i jednoho ze svých potomků pojmenoval X, což je nevídané. V roce 1999 spoluzaložil x.com, což je dnešní PayPal a mohli bychom pokračovat.

Zdá se, že nejbohatší muž planety je odhodlaný k tomu, aby se jeho sociální síť stala výdělečnou a zároveň největší ze všech. Jste uživateli X nebo raději preferujete jiná sociální média? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *