Tyhle chystané telefony dostanou čip Snapdragon 8 Gen 4

Snapdragon
Ilustrační snímek / Zdroj: Qualcomm

Qualcomm má v plánu na podzim představit svůj nový vlajkový čipset. Ten ponese název Snapdragon 8 Gen 4 s tím, že to bude nejvýkonnější a nejinteligentnější čip, jaký kdy Qualcomm pro telefony představil. Dostane nová výkonná jádra, od kterých očekáváme, že přinesou výrazné zlepšení v porovnání s předchůdcem Snapdragon 8 Gen 3, a to minimálně v rámci výkonu a umělé inteligence.

Americký výrobce čipů uvedl, že nadcházející vlajkový čip představí tento rok v říjnu během akce Snapdragon Summit. Nicméně, už teď máme první informace, které slibují opravdu nabušený výkon. Jeden z uživatelů sociální sítě X odhalil, že nový čip dostane jádra CPU Oryon. Jedná se tedy o stejná jádra, která pohání čipovou sadu Snapdragon X Elite určenou pro PC. Nebojím se tvrdit, že už nyní se mnoho uživatelů těší na to, jak patrné zlepšení v porovnání s minulou generací bude.

Podle posledních tvrzení bude mít Snapdragon 8 Gen 4 šest nových jader Oryon. Hlavní jádro prý zvládne takt na 4 GHz, což je výrazně o dost více než 3,30 GHz u jeho předchůdce. Nový čip vyvinul Qualcomm a nechá si jej vyrobit u TSMC.

Smartphony, které dorazí s novým čipem Snapdragon

Xiaomi 15 a 15 Pro

Podle jednoho z leakerů má Xiaomi přednostní právo, které mu zaručuje, že použije jako první ze všech výrobců nový Snapdragon. Není to nic překvapivého, protože stejné právo mělo Xiaomi také u čipsetu Snapdragon 8 Gen 3. Nové vlajkové řady se pravděpodobně dočkáme v říjnu.

OnePlus 13

O této vlajkové řadě vlastně ještě nevíme vůbec nic. Snad jen to, že to bude jeden z prvních telefonů s novým čipem a že projde designovou proměnou. Více informací bohužel není zatím k dispozici,

iQOO 13 a 13 Pro

Tato společnost není v Česku moc známá, protože se primárně soustředí na čínský trh, nicméně, i ona používá čipové sady Snapdragon. Opět o této řadě moc nevíme. Snad jen to, že nadcházející zařízení dostanou velkou baterii.

Samsung Galaxy S25+ a Ultra

Tyto smartphony na náš seznam patří rozhodně. Samsung pravidelně nasazuje Snapdragony do své vlajkové řady, ale bohužel na náš trh většinou uvádí modely s Exynosem. Nových vlajek se dočkáme v lednu nebo únoru, tak jak je zvykem.

Redmi K80 Pro

Jedná se o podznačku společnosti Xiaomi. Na našem trhu uvádí modely jen do střední třídy a nižší třídy. V Číně však uvádí i vlajkové telefony s tím, že model K80 Pro obdrží nadcházející Snapdragon.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *