Tyto smartphony Xiaomi jsou na konci své cesty. Společnost ukončila jejich podporu a servis

Xiaomi
Zdroj fotografie: Xiaomi

Ve světě chytrých telefonů je konec systémové podpory postupem času nevyhnutelný. Jak smartphone postupně stárne, společnosti cítí mnohem méně povinnosti poskytovat další podporu. Je pravdou, že věci se však v posledních letech výrazně zlepšily. Na rozdíl od začátku éry Androidu mají dnes výrobci Android zařízení tendenci poskytovat dlouhou softwarovou podporu. Jinak ztratí zákazníky ve prospěch těch, kteří garantují dlouhodobou podporu i přes staří samotného telefonu. Mnoho výrobců OEM nabízí dlouhodobou podporu v oblasti hardwaru i softwaru. Můžeme říci, že Xiaomi patří mezi značky odvádějící slušnou práci v oblasti softwaru a poprodejní podpory pro smartphony Xiaomi.

Společnost poskytuje aktualizace pro nesčetné množství smartphonů Xiaomi a zařízení Redmi. Kdykoli se mu nepodaří poskytnout novější verze Androidu, aktualizuje stará zařízení novějšími aktualizacemi MIUI. Nicméně i pro některé smartphony Xiaomi je konec nevyhnutelný. Dnes společnost zcela ukončuje podporu a poprodejní servis pro modely Xiaomi Mi Mix 3 5G, Redmi 6 Pro a další zařízení.


Bude se Vám líbit:


Zařízení Mi Mix 3 a Mi 8 a další smartphony jsou na konci podpory

Společnost oficiálně oznamuje ukončení služby pro tato zařízení. Existuje šest smartphonů, které již nebudou mít oficiální aktualizace a poprodejní servis. To všechno začalo od 1. července 2022.


Podle prohlášení společnosti nebude pro tato zařízení existovat žádná podpora:

  • Mi Max 3
  • Mi 8 Discovery Edition (transparentní)
  • Mi Mix 3 (5G)
  • Mi Play
  • Redmi S2
  • Redmi 6 Pro

Společnost uvádí, že tyto produkty přestala vyrábět. V důsledku toho již výrobce nebude dodávat náhradní díly pro poprodejní servis. Materiály pro údržbu překročily zákonnou dodací lhůtu. Poprodejní servis Xiaomi vám proto nebude moci nadále poskytovat údržbu a poprodejní služby. Uživatelé mohou i nadále využívat poprodejní služby testování, ladění, čištění a údržby těchto smartphonů.

Stojí za zmínku, že většina z těchto modelů byla uvedena na trh kolem roku 2018. Je proto těžké uvěřit, že tyto smartphony denně používá několik milionů uživatelů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *