Unikly specifikace a podrobnosti o výkonu nadcházejícího Dimensity 9400

Dimensity
Autor: Jeremy Waterhouse / Zdroj: Pexels

Mediatek měl v minulosti nějaké problémy, kterým úspěšně čelil s tím, že se vrátil na vlajkový trh procesorů, kde hlavně působí Qualcomm s jeho čipy Snapdragon řady 8. A zatímco jsme se v minulém roce dočkali čipu Dimensity 9300, tak v tomto roce to bude Dimensity 9400. Nově uniklé detaily ukazují, že cílem nadcházejícího čipu je výrazné zvýšení výkonu v porovnání s předchozí generací. Uvedení nové čipové sady očekáváme v posledním čtvrtletí tohoto roku stejně jako obvykle.

Známý leaker Digital Chat Station se s námi podělil o zajímavé podrobnosti týkající se nový čipové sady. Uvádí, že Dimensity 9400 dosáhl na Geekbench skóre v jednojádrovém testu 2700, což je mimořádný nárůst o 19,3 % v porovnání s předchozí generací. Navíc ve vícejádrovém dosáhl výsledku 9800, což je zlepšení dokonce až o 24,7 %. Očekáváme, že o grafiku se postará čip Immortalis G9xx. Ten poskytl snímkovou frekvenci 110 snímků za sekundu v testu GFXBench Aztec Ruins v rozlišení 1440p, a to je opět zlepšení o 11,1 %.

Dimensity 9400 bude těžit z pokročilého 3nm výrobního procesu TSMC, který slibuje 32% zvýšení energetické účinnosti. Jeho struktura je navržena tak, že zahrnuje primární jádro Cortex-X5, tři primární jádra Cortex-X4 a čtyři výkonná jádra Cortex-A720. Opět se jedná o krok nahoru oproti konfiguraci Dimensity 9300, která byla postavena na 4nm procesu.

Očekáváme, že čipset bude podporovat pokročilé technologie zpracování paměti a umělé inteligence. Dále by měl podporovat DDR5 RAM, což je zásadní pro vylepšení schopností umělé inteligence. Díky tomu naplno překoná velký jazykový model Dimensity 9300 s 33 miliardami parametry. A ačkoli zní nové specifikace úžasně, tak pořád nesmíme zapomínat na Snapdragon 8 Gen 4, který bude tvrdou konkurencí.

Nakonec je možné, že se do boje ještě pustí Samsung s jeho Exynosy, ale vzhledem k tomu, jaké kritice v minulosti čelily, se to nezdá moc pravděpodobné.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *