Už máme téměř všechny klíčové detaily o řadě Huawei P60

Huawei P60
Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Podle oficiálního prohlášení společnosti Huawei se řady P60 dočkáme už 23. března na jarní konferenci v Číně. Na té samé konferenci má být představena i nová řada hodinek a skládacího telefonu, takže zřejmě půjde o jednu z největších akcí společnosti tohoto roku.

Nadcházející „vlajka“ dorazí s novým operačním systémem HarmonyOS 3.0. Vydání této řady, ale znamená i další dobrou zprávu pro nás. Huawei totiž obnoví duální představování vlajkových řad. S tím musel v minulosti skončit skrze omezenou dostupnost komponentů pro jeho smartphony. To se však zdá, že vyřešil, a tak můžeme na podzim očekávat řadu Mate 60.

Nová vlajková loď společnosti bude mít dle dosavadních zpráv tři modely – Huawei P60E, Huawei P60 a Huawei P60 Pro. Všechna tři zařízení by měla být poháněna vlajkovým procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus stejně jako řada Mate 50. Tento procesor využívá osmijádrovou architekturu s tím, že je vytvořen pomocí 4nm procesní technologie od TSMC. Bohužel i tady nenajdeme připojení pro 5G síť. To však Huawei mrzet tolik nemusí, jelikož se ukázalo, že v tuto chvíli nemá 5G takový vliv na vybírání smartphonů, jaký se předpokládalo.


Nenechte si ujít:


Design nové řady bude v mých očích odvážný. Huawei vsází na něco s čím ještě nikdy předtím nepřišel. V podstatě vzal modul fotoaparátu z modelu Huawei P40 a Huawei P50 a vytvořil něco nového. Modul má stejně jako řada P40 obdélníkový tvar a zároveň je v něm zasazen prstenec, který odkazuje na řadu P50. Je to takový mišmaš obojího a minimálně v mých očích to vypadá opravdu netradičně. Je otázkou, jak na takovou změnu budou reagovat lidi, ale v tuto chvíli si neodvážím říct, jestli to byla změna k lepšímu.

V oblasti fotoaparátů se řada rovněž dočkala přepracování. Primárním snímačem bude Sony IMX8xx, který bude umožňovat optickou stabilizaci obrazu. Dalšími snímači budou 50MPx ultraširokoúhlý objektiv a 64MPx telebojektiv. Zařízení bude mít proměnlivou clonu po vzoru řady Mate 50 a zároveň bude schopno produkovat superoptické variabilní snímky XMAGE. V budoucnu budou všechny smartphony od Huawei podporovat tuto technologii pro focení.

Podle úniků by mohl model Pro přijít se superpevným sklem Kunlun, kterým disponuje i Mate 50 Pro. Ve skutečnosti má být Huawei P60 Pro králem HarmonyOS, jelikož by měl umět funkce, které ostatní smartphony ne.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *