Uživatelé internetu mohou nyní požádat o odstranění svých osobních údajů z výsledků vyhledávání Google

Google
Autor: Hebi B / Zdroj: Pixabay

Úpravou zásad ochrany osobních údajů společnosti Google společnost vytvořila možnost pro uživatele odstranit osobní údaje z výsledků vyhledávání. Uživatelé nyní mohou požádat o odstranění jejich telefonních čísel, e-mailových adres a dalších osobních údajů (PII) z výsledků vyhledávače.

Nové zásady ochrany osobních údajů společnosti jsou zaměřeny na omezení aktivit škodlivých subjektů, které využívají citlivé informace, aby poškodily nic netušící osoby. Některé ze škodlivých informací, jako je například telefonní číslo, adresa atd, by mohly být použity pro, zahrnují krádež identity, pronásledování a možná finanční podvody. Dříve mohli uživatelé požádat Google o odstranění osobních údajů z výsledků vyhledávání, i když to bylo omezeno na identifikační čísla, bankovní údaje, fotografie vašeho podpisu a lékařské záznamy. Bezpečnostní sekce v Google Play Store byla dalším z bezpečnostních opatření zavedených společností Google.

Současné opatření proto rozšiřuje pokrytí údajů souvisejících s ochranou soukromí a osobních údajů, které lze chránit před zobrazením ve výsledcích vyhledávání. Kromě fyzických adres, e-mailových adres a telefonních čísel mohou uživatelé také zabránit přístupu ke svým přihlašovacím údajům, aby se zvýšila jejich ochrana před hackery. Uživatelé mohou přejít na stránku podpory Google a zahájit registraci adres URL obsahujících jejich PII, jejichž zobrazování ve výsledcích vyhledávání by mělo být zakázáno. Za tímto účelem lze přihlásit až 1 000 webových stránek na uživatele.

Proces odstranění bude vyžadovat kontrolu ze strany společnosti Google, než bude moci vyhovět žádosti uživatele. Pokud bude žádosti vyhověno, společnost odstraní adresu URL obsahující citlivé osobní údaje ze všech výsledků vyhledávání. Očekává se, že proces bude diskrétní, aby zároveň neomezoval jinak veřejné informace z výsledků vyhledávání. V prohlášení vedoucí globálních zásad Google pro vyhledávání Michelle Changové byla zdůrazněna potřeba dynamické politiky na ochranu uživatelů. Zdůraznil, že společnost zavede přísný mechanismus, než bude vyhověno jakékoli žádosti o odstranění z výsledků vyhledávání.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: support Google

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *