Velká inflace drtí trh se smartphony. Jak to vnímají samotní výrobci?

inflace
Trh se smartphony skomírá / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Během posledního roku trh se smartphony zaznamenal mírný pokles v rámci prodejů. Je mnoho faktorů, které vedly k poklesu na trhu, ale tím nejvýraznějším je zřejmě inflace, se kterou se potýká celá Evropa a Spojené státy. Nicméně i přes tento pokles se Applu povedlo něco, co jiným ne, a sice, že dokáže dohánět svého hlavního rivala v podobě jihokorejského giganta, Samsungu.

Podle analytické společnosti Canalys zaznamenal v červenci až září trh se smartphony meziroční pokles o celých 9 %. To je poměrně velký pokles, kterému nešlo vzhledem k rostoucímu problému inflace zabránit. Rovněž pokles ovlivnil i 3 z 5 největších výrobců smartphonů na světě. Jediný, kdo zůstal ve větších plusových číslech, je Apple, který pomalu dohání Samsung. Nicméně i přesto Samsung stále vede s 22 % podílem. Apple je druhý s 18 % a Xiaomi třetí se 14 %.

Seznam nám uzavírá Oppo s Vivem, jež si rozdělily 10 % a 9 % podíl na trhu. Navzdory vedoucímu postavení na trhu smartphonů Samsung zaznamenal pouze mírný růst o 1 %. Apple zaznamenal růst o 3 %, takže kdyby to takhle pokračovalo následující dvě čtvrtletí, tak je možné, že Apple Samsung dohoní. Je tedy zcela zřejmé, že Apple je výhercem za třetí čtvrtletí roku 2022.


Nenechte si ujít:


Teď v říjnu jsme se od Applu dočkali nové řady iPhone 14, což značce zvýší bezesporu prodeje, ale není to jen o řadě iPhone 14. Jde i o řadu iPhone 13, která zaznamenala dost výrazný pokles ceny, kterého budou chtít zákazníci využít. Huawei zde bohužel nenajdeme vůbec, protože americké sankce, které ho zasáhly, jsou opravdu tvrdé. Do budoucna ani nemůžeme počítat s tím, že ho ještě někdy na tomto seznamu uvidíme.

Koupili jste si někdy v poslední době smartphone, a pokud ano, tak jak jste s ním spokojení? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *