Elon Musk: Vyrobím konkurenta pro iPhone, pokud bude Twitter odstraněn z App Store

Elon Musk
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Pokud by Apple a Google vyřadily Twitter ze svých internetových obchodů, Elon Musk varoval, že vytvoří vlastní „alternativní telefon“ k iPhonu a dalším zařízením se systémem Android.

Twitter prošel za dobu svého působení pod vlastnictvím Elona Muska mnoha změnami, včetně několika zásadních. Změny v zásadách týkajících se politiky moderování samotné sítě, stejně jako další významné události v oblasti personálních změn, tohle všechno může potenciálně donutit obchody s aplikacemi jednat. Proto se začíná mluvit o tom, že existuje možnost, případného odstranění aplikace Twitter ze dvou hlavních obchodů s aplikacemi.

Pokud nastane scénář, že by Apple musel stáhnout Twitter z App Store nebo že by Google udělal totéž pro Play Store, tak Elon Musk už má plán. Na rovinu říká, že se zachová jako Bender z Futuramy a vyrobí si vlastní smartphone.

V páteční reakci na tweet, v němž Musk navrhl, že by mohl vyrobit chytrý telefon, pokud by Apple a Google skutečně vyhodily Twitter, miliardář doufá, že „k tomu nedojde, ale ano, pokud nebude jiná možnost, vyrobím alternativní telefon“.Musk samozřejmě v současnosti nezabíhá do podrobností o plánu výroby chytrých telefonů, takže to může být považováno za pouhou poznámku, ale také to není nic, co by se mělo podceňovat. Musk například vytvořil The Boring Company a následně prodával „plamenomety“ online, obojí zdánlivě z rozmaru a do každého z nich rychle vložil značné investice.


Nenechte si ujít:


Vzhledem k jeho obrovským zdrojům a týmům zaměstnanců, které má k dispozici, by nebylo nerozumné si myslet, že Musk je schopen vytvořit konkurenta iPhonu a populárních zařízení s Androidem. Jiná věc je, zda se stane dostatečně populárním, aby se udržel a upoutal pozornost veřejnosti k jejich nákupu.

Přestože se jedná o významnou službu, vždy existuje možnost, že by Apple mohl přístup k aplikaci z App Store stáhnout, protože musí dodržovat stejné zásady App Store jako kdokoli jiný. To zahrnuje pravidla, která nutí sociální aplikace mít zavedenou určitou úroveň moderování obsahu, podle kterých Apple již dříve jednal.

Na začátku roku 2021 společnost Apple stáhla z obchodu App Store kontroverzní aplikaci sociálních médií Parler kvůli tomu, že nepředložila pokyny pro moderování, a také kvůli hostování nevhodného obsahu. Společnost Apple později aplikaci povolila vrátit se do obchodu App Store, jakmile provedla změny.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ios.im

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *