Velký problém pro Huawei mobily bez GMS. YouTube Vanced ukončuje svůj provoz

Aplikace YouTube / Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Nadpis bohužel nelže. Po nátlaku společnosti Google musí vývojáři YouTube Vanced ukončit provoz své aplikace. Tato aplikace je především užitečná a oblíbená pro uživatele, jež používají mobily bez mobilních služeb Google (GMS). Běžné YouTube na nich nefunguje, takže YouTube Vanced je skvělou alternativou. Celkově je aplikace Vanced v mobilní komunitě velmi oblíbená, protože oproti běžnému YouTube nabízí nespočet různých výhod.

Uživatelé bez GMS nemuseli zaplatit ani desetník, aby mohli využívat užitečné funkce, jako je přehrávání videí na pozadí. Vývojáři prostřednictvím oficiálního twitterového účtu „Vanced“ oznámili ukončení podpory své aplikace. Dále uvedli, že v následujících dnech budou odstraněny odkazy ke stažení aplikace. Jedinou dobrou zprávou je, že již stažené aplikace budou normálně fungovat, ale je velice pravděpodobné, že časem přestane aplikace fungovat úplně.

Společnost Google zaslala majitelům YouTube Vanced dopis o zastavení a ukončení jejich činnosti. V důsledku toho museli vývojáři zastavit distribuci a vývoj služby. Administrátor týmu Vanced The Verge uvedl v chatu na Discordu, že je americký gigant požádal, aby odstranili odkazy s videi na Youtube. Kromě toho museli vývojáři změnit logo aplikace a zároveň odstranit odkazy na jakýkoli produkt společnosti YouTube na svých webových stránkách nebo v aplikaci.

Společnost Vanced nabízela uživatelům zdarma plno užitečných funkcí z YouTube Premium. Nalezli jsme tam například videa bez reklam či přehrávání se zhasnutým displejem. Jelikož vývojáři YouTube Vanced nechtějí jít s Googlem do křížku, tak mu ve všem vyhověli. Posledním krokem zřejmě bude úplné vypnutí aplikace, které Vanced úplně pohřbí.

V tuto chvíli pro vás připravujeme článek, který vám nabídne několik různých alternativ sledování YouTube na telefonech bez GMS. Článek si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Mě osobně tato zpráva hodně zasáhla, jelikož YouTube Vanced používám a to každý den, a co vy? Dejte mi vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *