Vesmírná restaurace vám umožní povečeřet ve výšce 25 km nad zemí. Podobný zážitek nikde jinde nenajdete

Vesmírná restaurace
Zdroj fotografie: Zephalto

Cestování na hranici vesmíru bude brzy možné díky nové přelomové přetlakové kapsli. Občas je tento nový vynález také nazýván Vesmírný balon. Francouzský startup společnosti Zephalto oznámil, že bude nabízet šestihodinový výlet do stratosféry nebo na vrchol Země ve vesmírném balonu jménem Celeste. Na tomto jedinečném místě se bude podávat slavnostní večeře.

Vesmírná restaurace se bude pohybovat ve výšce kolem 25 kilometrů. Případným návštěvníkům to nabídne nečekaný výhled, protože to je dvakrát více, než kolik létají klasické komerční lety.

„Výšku 25 km jsme zvolili proto, že v této výšce se nacházíte v temnotě vesmíru a pod vámi je 98 % atmosféry, takže si můžete vychutnat zakřivení Země v celé své kráse,“ řekl agentuře Bloomberg Vincent Farret d’Astiès, zakladatel společnosti Zephalto a letecký inženýr.  

Vesmírná restaurace
Zdroj fotografie: Zephalto

„Budete v temnotě vesmíru a celý svět vám bude ležet u nohou.“

Zephalto plánuje 60 letů ročně počínaje rokem 2025. Jediný háček je v tom, že letenka, která zahrnuje let a dvě gurmánská jídla, stojí podle Zephalta asi 131 716 USD (2 820 600 Kč). Samozřejmostí jsou také speciální nápoje, které vám celou cestu ještě zpříjemní. Můžete se těšit na speciální ochutnávku vín, významný aperitiv nebo na kvalitní vytříbené whisky. Součástí cesty bude také možnost nahlédnout na speciální stratigrafické fotografie.

I když tato cena je mnohem nižší než let do vesmíru od společnosti Virgin Galactic, který začíná na 450 000 USD (9 632 700 Kč). Zephalto slibuje, že nabídne nejlepší vesmírné zážitky a výhledy, aniž by skutečně člověk pronikl atmosférou. Vesmírný balon pojme až šest cestujících najednou a dva piloty. Celá posádka bude mít k dispozici až 65 metrů čtverečních prostoru.

Kapsli v současné době navrhuje francouzský architekt Joseph Dirand a bude fungovat tak, že bude naplněna heliem nebo vodíkem. Projekt je rovněž pevně zakotven, neboť získal financování od některých významných hráčů, včetně společností Airbus, Dassault, Národního centra pro vesmírné studie (CNES) a Evropské vesmírné agentury (ESA).

Vesmírná restaurace
Zdroj fotografie: Zephalto

Společnost Zephalto nyní přijímá předběžné rezervace.

Požádala pouze, aby cestující před datem nástupu do letadla prošli důkladným školením a lékařskými prohlídkami, ale nárok má každý, kdo je dostatečně zdravý na to, aby mohl letět. Bude Vesmírná restaurace nový cestovatelský zážitek? Jak se vám tato nabídka zamlouvá? Byl by tohle váš sen?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *