Vivo napodobí Huawei a představí vlastní značku na focení

Vivo
Zdroj: Vivo

Vivo je na trhu stále aktivnější. Představuje nám nové modely jako na běžícím pásu včetně nedávno uvedené řady X100, která se dostala i na náš trh. Ale zdá se, že to je pořád pro čínského giganta málo, a tak chystá druhou vlajkovou řadu nových telefonů v podobě X100s.

Nadcházející vlajková řada se bude skládat ze tří modelů – Vivo X100s, X100s Pro a X100s Ultra. A aby byl model Ultra pořádně zajímavým kouskem, tak se na něj společnost rozhodla nasadit svou vlastní značku pro focení. Nese jméno BlueImage a podílí se na tom, aby výsledné fotografie z fotoaparátů byly vždy co možná nejlepší. V minulosti takto se svou vlastní značkou přišla společnost Huawei, která představila XMAGE jako náhradu za Leicu, která přešla k Xiaomi.

V tuto chvíli víme víceméně jen to, že si čínský gigant nechal BlueImage patentovat jako ochrannou známku minulý rok v listopadu. Mezi služby, které značka nabízí, patří grafické procesory, optické čočky a různé senzory. Tato situace vypadá špatně i pro Zeiss, což je dlouhodobý partner Viva s tím, že se s ním pravidelně chlubí ve svých vlajkových lodích.

Vivo X100 Ultra bude zajímavý telefon

Podle úniků bude kamerový systém modelu X100 Ultra zahrnovat 50MP jednopalcový snímač LYT-900. Ten stejný snímač je dostupný na dvou dalších vlajkových modelech – Oppo Find X7 Ultra a Xiaomi 14 Ultra. Další fotoaparáty v systému údajně tvoří 50MP ultraširokoúhlý snímač, 50MP teleobjektiv a 200MP periskopický teleobjektiv. Poslední zmíněný dokáže údajně poskytnout 4,3 optický zoom a 200x digitální zoom. A zatímco základní a Pro model obdrží jako první telefony na světě procesor Dimensity 9300, tak model Ultra přijde na prodejní pulty se Snapdragonem 8 Gen 3.

Zdá sek, že Vivo pro nás chystá celý „modrý“ ekosystém. V listopadu minulý rok společnost představila vlastní operační systém BlueOS. Ten sice ještě není dostupný v telefonech, ale očekáváme, že by časem být mohl.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, mysmartprice.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *