Vivo představilo svou novou řadu Y200

Zdroj: Vivo

Rodina telefonů Vivo se před pár dny rozrostla o další dva modely, které byly představeny v Číně. Konkrétně se jedná o modely Y200t a Y200 GT. Oba mají slušné specifikace a zdá se, že proti jiným telefonům nižší střední třídy budou mít co nabídnout.

První začneme Vivo Y200t, což je cenově dostupnější smartphone s velkým 6,72palcovým LCD displejem. Tento displej nabízí rozlišení Full HD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Uvnitř samotného telefonu nalezneme známý čipset Snapdragon 6 Gen 1, který je dobrou volbou pro telefon spadající do střední třídy. Čipset je spárován společně s 8 nebo 12GB RAM a 128 nebo 512GB interním úložištěm. Je zajímavé, že se Vivo rozhodlo vynechat verzi s 256GB úložištěm.

Vivo
Zdroj: Vivo

Asi největší zajímavostí na novém telefonu je jeho velká 6000mAh baterie s podporou rychlého 44W nabíjení. To je i v dnešní době pořád dost, ačkoli už existují i technologie na 240W nabíjení. Mnoho výrobců zatím nabízí jen poloviční výkon nabíjení, takže je fajn vidět, že Vivo šlo jinou cestou. Nicméně, nastavení fotoaparátů je zde skromné, protože telefon v podstatě disponuje jediným snímačem v podobě 50Mpx hlavního fotoaparátu. Druhý 2Mpx „fotoaparát“ je pouze pro rozostření hloubky ostrosti. Vepředu v displeji má nový telefon zabudovanou 8Mpx selfie kamerku.

Vivo Y200 GT je na tom lépe

Druhý představený telefon, Vivo Y200 GT, je taky telefon střední třídy, ale má zajímavější specifikace. Disponuje 6,78palcovým AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a neskutečně rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz. Uvnitř něj se nachází procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 v kombinaci s 8 nebo 12GB RAM a až 512GB interním úložištěm.

Vivo
Zdroj: Vivo

Stejně jako Y200t, tak i tento smartphone má 6000mAh baterii s 80W rychlým nabíjením. V rámci fotoaparátů to bohužel není žádná sláva, a tak se uživatel musí zase spokojit s 50Mpx hlavním snímače a 2Mpx „snímačem“ pro rozostření hloubky ostrosti. Výhodou v tomto směru je u něj snad jen to, že má optickou stabilizaci obrazu. Na přední straně se u něj nachází 16Mpx selfie kamerka. Oba telefony běží na systému OriginOS 4, který je postaven na Androidu 14.

Cena modelu Y200t se pohybuje od 165 USD, zatímco cena modelu GT se pohybuje od 207 USD. Jejich dostupnost na našem trhu není známá, ale můžeme předpokládat, že se na něj dostanou jako přeznačené modely z Číny.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *