Xiaomi podvádí své zákazníky, byla mu prokázána manipulace s benchmarky

Model 12 Pro / Zdroj fotografie: Xiaomi

Podle nově zveřejněných informací se Geekbench, slavná srovnávací platforma, chystá vyřadit dva nedávné smartphony od čínské společnosti Xiaomi. Konkrétně se bude jednat o modely Xiaomi 12 Pro a 12X. Při pohledu na výsledky benchmarků obou smartphonů média zjistila, že procesor nabízí mnohem lepší výkon, když byla otevřena benchmarkingová aplikace.

Naopak ostatní aplikace dostávají výkonové omezení přímo od čínského výrobce. Podle médií Xiaomi vyvinulo několik výkonnostních profilů, které se aktivují v závislosti na spuštěných aplikacích. Snapdragon 8 Gen 1, který pohání model 12 Pro, je výrazně méně výkonný, když není zrovna otevřený benchmarking.

Když smartphone aktivně používá aplikaci jako Chrome nebo Netflix, zaznamenaný výkon klesne o 50 %. Rozdílné jsou také výsledky na modelu 12X, které se dodávají se Snapdragonem 888. Rozdíl ve výkonu je však méně výrazný.


Nenechte si ujít:


Zákaz se může týkat i dalších modelů

Společnost Geekbench se po upozorněný médii zavázala, že do konce týdne tyto dva smartphony vyloučí ze své databáze. „Je zklamáním vidět, že další výrobce zařízení uvádí spotřebitele v omyl tím, že snižuje výkon určitých aplikací, ale nesrovnává klasický výkon. Zkoumáme, které telefony Xiaomi mají problém, a zařízení odstraníme,“ uvedlo Geekbench v prohlášení.

Toto zjevně nejsou jediné smartphony této čínské společnosti, které manipulují s benchmarky. Podle zjištění zakladatele a prezidenta Geekbench Johna Poolea, se to týká i modelu Mi 11. „Vypadá to, že Xiaomi také rozhoduje o výkonu na základě identifikovaných aplikací,“ říká John Poole na svém Twitteru.

Aby svůj názor dokázal, zveřejňuje dva benchmarky smartphonů. „Zde jsou výsledky z modelu Mi 11 s Geekbench a běžícím Geekbench převlečeným za Fortnite. Jedno jádrové skóre je o 30 % nižší a více jádrové je ve verzi Fortnite o 15 % nižší,“ zdůrazňuje vývojář. V tomto případě Xiaomi uvolňuje výkon čipové sady pouze tehdy, když je otevřená aplikace pro srovnávání výkonu.

Xiaomi v tomto problému není samo, protože Samsung je v posledních týdnech také předmětem spekulací ohledně manipulací s výsledky. Jihokorejský gigant, který má stejný problém jako Xiaomi, integroval softwarové řešení schopné omezit nebo navýšit výkon v závislosti na aplikacích otevřených na jeho smartphonech. Značka pak přislíbila nasazení opravy. Očekáváme, že totéž udělá i čínská společnost.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidpolice.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *