YouTube podniká první kroky k získávání peněz pomocí umělé inteligence

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

YouTube je oblíbená platforma pro každou generaci lidí. Ti nejmenší tam naleznou mnoho pohádek, zatímco ti nejstarší retro videa. Nyní je situace ještě poněkud nejasná, ale brzy bychom se na této platformě mohli dočkat hudby generované umělou inteligencí.

Americká společnost totiž ohlásila spolupráci s Universal Music Group tak, aby stanovila zásady, kterými se budou nové inovativní věci řídit. Tato iniciativa naznačuje odhodlání bránit práva umělců.

Hudební gigant uvádí, že umělá inteligence není jen novinkou, ale nezbytnou součástí moderního ekosystému. Díky umělé inteligenci si budeme moci například znovu poslechnout Franka Sinatru, ačkoli už zemřel v roce 1998. Spolupráce mezi YouTube a UMG symbolizuje záměr propojit technologii a kreativitu, což odráží vyvíjející se povahu hudby.

Základním kamenem této iniciativy je zajištění ochrany proti porušování autorských práv a zároveň je to nová nabídka pro potencionální partnery. Stávající systém Contend ID YouTube se s největší pravděpodobností rozšíří. Společnost se bude také snažit posílit obsahové zásady a bezpečnostní opatření. Avšak specifikace nové spolupráce jsou spíše mlživá.

Časem očekáváme, že se dočkáme více podrobností. V současné době to vypadá tak, že nová spolupráce obsahuje prvotní náznaky, kterými se obě společnosti budou v nadcházejících letech ubírat. Je to taková úvodní kapitola toho, co by mohlo být revolucí v tom, jak se dělá a zpeněžuje hudba vyrobená umělou inteligencí. Pokyny YouTube jsou krokem k legitimizaci a zisku z legálních výtvorů umělé inteligence, aniž by naráželi na umělce a vydavatelství.

AI je budoucností a to v mnoha odvětvích práce. Je dost možné, že plno lidí nahradí a ti skončí bez práce. Její práci už můžeme vidět i na TikToku, na kterém vyjíždí různá videa, na kterých Winston Churchill či Adolf Hitler zpívají letošní písničky. I když je zřejmé, že je to v tuto chvíli pouze slabý odvar, tak můžeme očekávat velké věci.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, engadget.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *