TikTok čelí dalším problémům. Údajně měl podvádět s daty uživatelů

TikTok
Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

TikTok je populární platforma, na kterou se nahrávají krátká videa. V posledních letech zažívá obrovský boom, což nemůžou nechat Spojené státy bez povšimnutí. Senátoři Richard Blumenthal a Marsha Blackburn obvinili čínskou společnost z klamání Kongresu ohledně ukládaní a sdílení uživatelských dat. V dopise ze 6. června stojí, že zákonodárci požadují odpovědi na řadu otázek, které by měly zmírnit obavy ohledně datových praktik TikToku. Obvinění vyvolává otázky ohledně soukromí uživatelů, národní bezpečnosti a transparentnosti společnosti.

Oba senátoři vyjádřili své znepokojení nad opakovanými nebo nepřesnými odpověďmi, které TikTok dodal. Odkazovali na článek New York Times, který tvrdí, že uživatelská data, včetně řidičských průkazů a materiálů o sexuálním zneužívání dětí, byla sdílena v rámci mateřské společnosti ByteDance. Tato data se tam dostala prostřednictvím platformy Lark.

New York Times následoval Forbes, který vydal obviňující článek o TikToku z uchovávání finančních informací amerických tvůrců, včetně daňových informací a čísel sociálního zabezpečení, v Číně. Senátoři poukázali na to, že generální ředitel TikToku již dříve dosvědčil, že uživatelská data jsou uložena ve Spojených státech a Singapuru. Avšak článek na Times naznačuje něco jiného, ​​což vede k obavám o pravdivosti předchozích prohlášení zástupců čínské platformy.

Senátoři poslali seznam 14 otázek, na které musí zástupci TikToku odpovědět do 16. června. Tyto otázky pokrývají širokou škálu témat, jako je ukládání uživatelských dat na čínských serverech, přístup udělený zaměstnancům sídlícím v Číně, objasnění předchozích svědectví, zapojení TikToku do dalších značek ByteDance a opatření přijatá za účelem vyšetřování sdílení dat s čínskými úřady.

Obvinění proti čínské sociální síti zdůrazňují důležitost odpovědnosti při nakládání s uživatelskými daty. Uživatelé v dnešní době svěřují platformám mnoho svých osobních údajů, včetně hesel nebo karet na placení. Společnosti musí být transparentní v rámci uchovávání dat. V tuto chvíli není jasné, jak zástupci TikToku zareagují na zaslané otázky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *