Žádné 5G? Nevadí! Huawei je opět nejrychleji rostoucí značkou chytrých telefonů

Huawei
Prodejna společnosti Huawei / Zdroj: Huawei

Po náročném dvouletém období společnost Huawei konečně zaznamenala pozitivní růst prodeje svých chytrých telefonů. Výsledky trhu s chytrými telefony za 2. čtvrtletí 2023 naznačují, že prodej zařízení Huawei vykazuje významný nárůst. Naopak prodeje ostatních konkurentů ve stejném období klesly.

Údaje společnosti Counterpoint Research ukazují, že společnost Huawei se ve 2. čtvrtletí 2023 stala hlavním přispěvatelem ke čtvrtletnímu růstu. Společnost dosáhla impozantního 58% mezičtvrtletního růstu ve srovnání s předchozím rokem. Působivé tempo růstu společnosti Huawei znamená pozoruhodný odraz od předchozích problémů na trhu chytrých telefonů.

Ve 2. čtvrtletí 2023 byly společnosti Huawei, Apple a Realme jedinými společnostmi vyrábějícími chytré telefony, které dosáhly meziročního růstu prodejů mezi všemi konkurenty. Naopak společnosti Xiaomi, Honor, Oppo a Vivo se ve stejném období potýkaly s výrazným poklesem prodejů. To naznačuje smíšené výsledky na trhu s chytrými telefony, kdy některé společnosti zaznamenaly růst, zatímco jiné se potýkaly s problémy a poklesem prodejů.

Ve 2. čtvrtletí 2023 si společnost Vivo zajistila první místo na trhu chytrých telefonů s podílem 17,7 %. K tomuto úspěchu přispěl úspěšný prodej jejich smartphonů řady Y35, Y8 a S17.

Na druhém místě se shodně umístily společnosti OPPO (včetně OnePlus) a Apple, přičemž každá z nich získala ve stejném čtvrtletí 17,2% podíl na trhu. To svědčí o vysoce konkurenčním trhu, na kterém tyto dvě společnosti drží podobný podíl na trhu s chytrými telefony.

Image značky Huawei hraje roli v jejím nedávném růstu

Nedávný pozitivní růst společnosti na trhu s chytrými telefony se připisuje pravidelným prezentačním akcím společnosti a dodržování běžného harmonogramu. Společnost Huawei využívá své dobře zavedené image značky a rozsáhlých prodejních kanálů po celé zemi ke zvýšení prodeje produktů spotřebitelům. Využitím těchto strategií se společnosti podařilo znovu získat dynamiku a dosáhnout významného růstu na trhu.

Společnost Counterpoint napsala: „Díky dobře zavedené image značky a silnému působení kamenných prodejen, zejména v nejvýznamnějších městech, zaznamenala společnost Huawei po vyřešení nedostatku svých produktů prudký nárůst prodeje.“

Přestože čínská společnost čelila řadě problémů, podařilo se jí dosáhnout výrazného růstu prodeje chytrých telefonů. Stále se však očekává další zlepšení tržních statistik čínského technologického giganta do konce letošního roku. Vzhledem k tomu, že se společnost nadále pohybuje v konkurenčním prostředí a přizpůsobuje se měnícím se podmínkám na trhu. Její výsledky v následujících měsících budou pod bedlivým dohledem, aby bylo možné posoudit její celkový pokrok a úspěch.

Navzdory růstu společnosti celkový prodej chytrých telefonů v Číně klesl

Naopak celkový prodej chytrých telefonů v Číně zaznamenal ve 2. čtvrtletí 2023 meziroční pokles o 4 %. V dubnu a květnu prodeje vykazovaly kontinuální pokles. Oživení však přinesl červnový festival 618-e-commerce. Ten pomohl zmírnit celkový pokles prodejů chytrých telefonů za dané čtvrtletí. Navzdory problémům, kterým čínský trh s chytrými telefony čelí, nabídl vliv festivalu v daném měsíci pro toto odvětví pozitivní výsledek.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *