USA chtějí do roku 2030 zvýšit svůj podíl na celosvětovém trhu s čipy na 20 %

USA
Autor: Jeremy Waterhouse / Zdroj: Pexels

Americký polovodičový průmysl chce do roku 2030 zvýšit svůj podíl na celosvětovém trhu s čipy na 20 %. K tomu přispívají různé faktory, například růst poptávky po polovodičích v různých průmyslových odvětvích.

Americká ministryně obchodu Gina Raimondo přednesla projev v Centru pro strategická a mezinárodní studia ve Washingtonu. Právě na této akci tento plán oznámila. Prozradila, že se jedná o rozšíření celé výrobní linky od dodávek surovin až po balení. Díky dotacím se podíl dodávek čipů vyrobených v USA zvýší do roku 2030 na 20 % celosvětové produkce.

Cíl amerického polovodičového průmyslu

Raimondo uvedla, že díky vedení americké vlády a aktivní účasti společností polovodičového průmyslu dosáhne podíl USA na celosvětovém trhu služeb v oblasti výroby čipů pokročilou litografickou technologií do roku 2030 20 %.

Dále uvedla, že k prosazení tohoto cíle bude komplexně podporovat a rozvíjet celý procesní průmyslový řetězec od vývoje polovodičů až po zpracování a balení křemíkových destiček. V plánu je také založení několika společností zabývajících se testováním a balením čipů.

Gina Raimondo však také odhaluje některé výzvy, kterým čelí. Agentura obdržela žádosti o dotace od 600 společností. Jen v oblasti pokročilých litografických technologií se potřeby jednotlivých společností odhadují na 70 miliard dolarů. Celková výše dotací, které dříve poskytla americká vláda, není nižší než 28 miliard dolarů.Doporučení a výzvy

Aby americký polovodičový průmysl dosáhl svého cíle v oblasti tržního podílu, musí řešit hrozící nedostatek pracovních sil a investovat do iniciativ zaměřených na rozvoj talentů. Klíčová pro překlenutí nedostatku kvalifikovaných pracovníků jsou proaktivní opatření, jako je posílení podpory vzdělávacích programů, rozšíření nabídky STEM a udržení mezinárodních talentů.

Situace je neúprosná

Závěrem lze říci, že americký polovodičový průmysl si stanovil ambiciózní cíl zvýšit do roku 2030 svůj podíl na světovém trhu s čipy na 20 %, jak oznámila americká ministryně obchodu Gina Raimondo. Tato iniciativa odráží společné úsilí o posílení americké pozice v oblasti výroby polovodičů a technologií, které je dáno rostoucí poptávkou po čipech v různých odvětvích.

Za účelem dosažení tohoto cíle spolupracují vláda USA a polovodičové společnosti na rozšíření domácích výrobních kapacit, od surovin až po obaly, a podporují zavádění pokročilých litografických technologií. Před námi jsou však významné výzvy, včetně nutnosti řešit značné požadavky na dotace a vypořádat se s nedostatkem pracovních sil.

Úsilí o překonání těchto výzev bude vyžadovat strategické investice do rozvoje talentů a vzdělávacích programů s cílem vychovat kvalifikovanou pracovní sílu a udržet inovace v polovodičovém průmyslu. Rovněž řešením těchto překážek a využitím partnerství pro spolupráci chce americké polovodičové odvětví zvýšit svou globální konkurenceschopnost a zajistit si významné postavení ve vyvíjejícím se prostředí výroby čipů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, asia.nikkei.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *