Facebook vám umožní vytvořit až 5 profilů s jedním účtem

Facebook
Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Facebook aktuálně testuje možnost vytvoření až pěti profilů na sociální síti, všechny dostupné z jednoho účtu. Sociální síť tak chce povzbudit své uživatele, aby si přizpůsobili své profily podle svých konkrétních zájmů v souladu s tím, co se děje na Instagramu a TikToku.

Zatímco společnost Facebook svým uživatelům ve skutečnosti nikdy nezakazoval mít více účtů, její strategie to zatím příliš nepodporovala. Vůlí sociální sítě vždy bylo být co nejkomplexnější ukázkou života a zájmů člověka. Internet a svět sociálních sítí se ale za poslední roky hodně změnily a Facebook je daleko za konkurenty.

Dnes je éra personalizace. Není tedy neobvyklé, že jeden člověk spravuje několik instagramových účtů, každý se specifickou redakční linií. Facebooku trvalo delší dobu, než rezignoval na své původní přesvědčení „jeden člověk, jeden účet“. Platforma totiž aktuálně testuje možnost správy až 5 účtů s jedním profilem.Podle sociální sítě bude přechod z jednoho profilu na druhý extrémně jednoduchý, protože bude vyžadovat jen několik kliknutí. Manipulace tak bude pravděpodobně podobná té, která již funguje na Instagramu. Touto novou funkcí chce Facebook povzbudit své uživatele, aby si vytvářeli profily věnované jejich koníčkům a vášním. Jeden člověk by tak mohl spravovat profil na cestách, jiný na technice a poslední na hrách, vše z jednoho účtu.

Meta nicméně upřesňuje, že profily musí respektovat všeobecné podmínky používání její platformy. To znemožní vydávat se za jinou osobu nebo zveřejňovat nenávistný obsah. Zpráva přichází v neklidné době pro sociální síť, který na začátku tohoto roku poprvé ve své historii ztratil více uživatelů, než se na síť přihlásilo.

Dalším velkým problémem společnosti je fakt, že stále více uživatelů maže své účty. Důvod je prostý, buď odchází ke konkurenci, případně jim vadí politika společnosti jako takové. Ono omezování názoru, BANování, případně blokace příspěvků má své meze, ale mnoho lidí má už tohoto přístupu plné zuby, proto hledají alternativy.

Kdy bude nová verze aplikace představena zatím není známo. Jak bývá pravidlem při testování těchto novinek, tak se dočkáme této nové funkce spíše na podzim letošního roku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: edition.cnn.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *