Zapomeňte na Android nebo iOS. Na svět přišel telefon, který nabídne dva operační systémy

Android
Zdroj: Hallo Welt Systeme

Německá společnost Hallo Welt Systeme, která se specializuje na vývoj technologií s otevřeným zdrojovým kódem, nedávno uvedla na trh nový přírůstek do své řady Volla Phone, Volla Phone X23. Tento chytrý telefon je nejnovějším modelem smartphonu, který nevyužívá ekosystém Google, a může se pochlubit operačním systémem s otevřeným zdrojovým kódem, který uživatelům nabízí větší kontrolu nad jejich zařízením.

Android a iOS se zde nechytají

Zákazníci si mohou vybrat ze dvou verzí telefonu Volla Phone X23. Jedna je dodávána s nainstalovaným operačním systémem Volla OS a druhá s nainstalovaným systémem Ubuntu Touch. Zařízení je možné si předobjednat za cenu 522 eur. S prvními dodávkami se počítá od května 2023. Verze telefonu s operačním systémem Volla OS je kompatibilní s většinou aplikací pro Android, zatímco Ubuntu Touch nikoli.

Android
Zdroj: Hallo Welt Systeme

Volla Phone X23 je uveden na trh s Ubuntu Touch a Volla OS

Volla Phone X23 je vybaven čipovou sadou MediaTek Helio G99. Má 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. Má 6,1″ HD+ displej s rozlišením 1560 x 720 pixelů, který poskytuje skvělý zážitek. Dále je vybaven 16MP předním fotoaparátem a dvěma zadními fotoaparáty (48MP a 8MP) pro pořizování vysoce kvalitních fotografií a videí. Smartphone má 5000mAh baterii s možností 30W kabelového nabíjení a 15W bezdrátového nabíjení. Rozměry telefonu jsou 160,9 x 80 x 12,2 mm a váží 270 gramů.

Android
Zdroj: Hallo Welt Systeme

Kromě svých specifikací je Volla Phone X23 také odolný smartphone, který splňuje vojenskou normu MIL-STD-810H. To znamená, že je odolný a vydrží extrémní teploty, pády i vibrace. Telefon má také ochranu proti vodě a prachu (IP68), což přispívá k jeho celkové odolnosti. Baterii telefonu X23 lze navíc snadno vyměnit bez použití speciálního nářadí.

Telefon Volla Phone X23 je zajímavým přírůstkem do řady Volla Phone a nabízí uživatelům alternativu ke smartphonům, které využívají ekosystém Android Google. Je ideální pro jednotlivce, kteří hledají zařízení, jež jim poskytne větší kontrolu nad jejich chytrým telefonem. Díky odolnému designu, působivým specifikacím a rozumné ceně navíc Volla Phone X23 rozhodně stojí za zvážení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net, ixbt.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *