Zdá se, že vydání HarmonyOS 3.0 bude zpožděno

HarmonyOS – Huawei P50 Pocket / Autor fotografie: Drahozal Lukáš

Zavedení beta verze HarmonyOS 3.0 bylo původně naplánováno na březen s tím, že stabilní verze měla vyjít v červenci, ale nyní to vypadá, že časová osa vydání může vypadat kapku jinak. Podle stránky ITHome má další velká aktualizace od Huawei teprve vyjít z fáze testování pro vývojáře, natož aby šla do beta testování.

Společnost Huawei minulý rok oznámila, že budou dostupné vývojářské náhledy HarmonyOS 3.0 s cílem usnadnit a urychlit vývojový proces. Huawei tímto chtěl nalákat ještě více vývojářů a přimět další společnosti, aby nasadili HarmonyOS na svá zařízení. Dále k vývoji Huawei dodal API 7 a ArkUI, které společně pomáhají vývojářům vyvíjet aplikace pro systém efektivněji.

Bohužel, i přesto všechno, na základě zprávy od China Central Television, můžeme soudit, že HarmonyOS 3.0 bude vydáno později. Nevíme, kdy přesně, ale o moc velké zpoždění se jednat nemá. Demo video nám odhalilo, že nyní se budou telefony Huawei párovat s různými zařízeními jen pouhým přiložením telefonu. Můžeme předpokládat, že půjde o NFC vychytávku, která už nyní funguje na noteboocích Huawei.

Příkladem použití v praxi je, že když se upravujete v zrcadle, tak obrazovka telefonu může být zrcadlena do již zmíněného zrcadla, takže vy si klidně můžete s někým povídat a u toho se pohodlně upravovat.

Hongmeng Zhilian společnosti Huawei již získalo 2 000 partnerů, což znamená, že bychom měli vidět ještě více zařízení podporujících hardwarový ekosystém HarmonyOS a hlubší integraci se světem IoT. Mi se postup Huawei líbí, jen tedy doufám v to, že se konečně dočkáme HarmonyOS pro celý globální trh a nebude EMUI 13, určitě by to zklamalo nejednoho uživatele.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *