Zežloutla vám baterie na iPhonu? Tak tento problém rozhodně neignorujte

baterie na iPhonu
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Ikona baterie vašeho iPhonu je pravděpodobně po většinu času zelená a někdy červená. Občas nastanou i situace, kdy nečekaně změní barvu na žlutou. Když se vám tohle stane, tak rozhodně zbystřete. Žlutá barva má velmi důležitý význam.

Společnost Apple používá žlutou barvu ikony baterie na stavovém řádku k signalizaci, že iPhone vstoupil do zvláštního stavu. Tento stav se nazývá režim nízké spotřeby a možná jste o něm už slyšeli. Jedná se o nastavení, které snižuje množství energie spotřebovávané iPhonem.

Režim nízké spotřeby se automaticky nabídne jako výzva, když dosáhnete 20 % nabití. To je velmi nízký stav baterie, takže byste toto upozornění neměli ignorovat. Režim nízké spotřeby vás může v krizové situaci zachránit. Měl by se automaticky vypnout, když iPhone nabijete zpět na 80 % nebo výš. Dokud tak neučiníte, zůstane režim nízké spotřeby aktivní, pokud jej ručně nevypnete.

To se nemusí zdát jako velký problém (kdo by neměl rád extra výdrž baterie?), ale v součtu omezení to může být problém. Režim nízké spotřeby šetří energii omezením některých funkcí. S aktivním režimem nízké spotřeby tedy nezískáte plný zážitek z používání iPhonu.

Zdroj fotografie: Apple

Zde jsou funkce, které jsou ovlivněny režimem nízké spotřeby:


  • 5G (kromě streamování videa) na modelech iPhone 12
  • Automatické zamykání (ve výchozím nastavení na 30 sekund)
  • Jas displeje
  • Obnovovací frekvence displeje (omezená na 60 Hz) u modelů iPhone a iPad s displejem ProMotion
  • Některé vizuální efekty
  • iCloud Photos (dočasně pozastaveno)
  • Automatické stahování
  • Stahování e-mailů
  • Obnovení aplikace na pozadí

Proto Apple uživatelům žlutou ikonou signalizuje, že jsou v režimu nízké spotřeby. Je důležité, aby uživatelům bylo zcela jasné, kdy je Režim nízké spotřeby aktivní, protože se může stát, že zařízení nebude fungovat normálně. A funguje to i jako dobrá připomínka, abyste Režim nízké spotřeby vypnuli, pokud jej skutečně nepotřebujete.


Nenechte si ujít:


Pokud zjistíte, že vám neustále dochází baterie, vyplatí se zkontrolovat stránku Nastavení > Baterie a zjistit, zda některé aplikace nespotřebovávají příliš mnoho energie. Můžete také klepnout na položku Stav baterie a zjistit, zda se baterie v průběhu času nezhoršuje.

Pokud je celková kapacita baterie na iPhonu oproti nové nižší než 80 % (což by mělo trvat přibližně dva roky), možná by stálo za to zvážit nákup náhradní baterie od společnosti Apple. Získáte tak novou baterii, můžete zlepšit výkon telefonu a je to mnohem levnější než koupě nového iPhonu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *