Aktualizace ovladače AMD způsobuje VAC Ban ve hře Counter Strike 2

Counter Strike 2
Zdroj: Valve

Někteří hráči hry Counter Strike 2 dostávají po instalaci nejnovější aktualizace ovladačů AMD VAC Ban. A než se zeptáte, ne, společnost AMD nenabízí s aktualizací ovladače s cheaty, díky kterým byste ve hře získali více headshotů. Místo toho je to funkce AMD Anti-Lag, kvůli které hráči dostávají docela rozšířený VAC Ban.

Dotyčná aktualizace ovladače je pod označením 23.10.1 a společnost AMD ji vydala na začátku tohoto týdne. Jejím cílem bylo odstranit problémy se zasekáváním a padáním hry Counter Strike 2. Ovladač také přidává podporu funkce Anti-Lag+ pro CS2.

V návaznosti na vlákno na Redditu, které v souvislosti s tímto problémem vyvolalo poplach, potvrdil problém i oficiální účet CS2 na Twitteru. Účet Counter Strike 2 na Twitteru požádal zákazníky společnosti AMD, aby tuto funkci při hraní hry nepoužívali.Co je špatně s funkcí AMD Anti-Lag a proč generuje Vac Ban?

V jádru funkce AMD Anti-Lag+ minimalizuje vstupní zpoždění. Dělá to tak, že „aplikuje zarovnání snímků se samotným herním kódem“. Tím umožňuje hráčům získat „lepší synchronizaci snímků, což vede k ještě nižší latenci a skvělému hernímu zážitku“.

Zdroj: AMD

Jinými slovy, funkce AMD Anti-Lag se vloží do kódu hry. Jak uvádí společnost Valve, funkce je implementována pomocí „obcházení funkcí dll enginu“. Hra Counter Strike 2 ji interpretuje jako neoprávněný zásah a spouští VAC Ban. Z prohlášení společnosti Valve vyplývá, že neplánuje upravit VAC na své straně, aby hráči mohli funkci využívat.

Místo toho Valve ve svém prohlášení naznačuje, že počká na opravu od AMD. Do té doby byste měli mít při hraní Counter Strike 2 funkci AMD Anti-Lag vypnutou. A pokud jste již byli za hraní s touto funkcí zabanováni, společnost Valve zákaz údajně zruší, jakmile bude problém s ovladači vyřešen. Až společnost AMD vydá opravu ovladače, budeme vás dále informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: pcgamer.com, engadget.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *