Češi, zbystřete! Xiaomi odhalilo, které smartphony dostávají aktualizaci MIUI 14

EMUI 14
Zdroj: Xiaomi

Čínský výrobní gigant Xiaomi pravidelně vydává aktualizace pro své mobilní telefony. Nejnovější MIUI 14 je nyní k dispozici pro většinu jeho vlajkových lodí. Nesmíme zapomenout, že MIUI 14 je stále postaveno na Androidu 13.

Nedávná zpětná vazba od uživatelů dokazuje, že několik klíčových telefonů Xiaomi nyní dostává aktualizaci na nejnovější MIUI 14. Mezi zařízení, která tuto aktualizaci dostávají patří například Xiaomi 11 Pro, Redmi K40, Xiaomi Mi 10S a Xiaomi Civi 1. Číslo verze se u jednotlivých modelů liší, ale obsah aktualizace je zhruba stejný.

Uvolnění první části nového MIUI

Společnost Xiaomi nástavbu MIUI oficiálně oznámila pro první várku zařízení Xiaomi. Některé mobilní telefony z druhé várky dostanou aktualizaci v březnu. Modely, jako například Xiaomi Civi 2, však již stabilní verzi této aktualizace dostávají. Pro aktualizaci mohou uživatelé přejít do Nastavení > Moje zařízení > Verze MIUI.


Seznam modelů Xiaomi, které dostanou aktualizaci MIUI 14 nejpozději do konce března 2023, zahrnuje tyto modely:

Mi MIX 4, Mi 12X, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11, Mi 11 Youth Vitality Edition, Mi 11 Youth Edition, Mi 10S, Mi Civi 1S, Mi Civi2, Redmi K40 Pro, Redmi K40S, Redmi K40, Redmi Note 12 Pro, Redmi Note 12 Pro+, Redmi Note 12 5G, Redmi Note 12 Explorer Edition, Redmi Note 12 Trendy Edition, Redmi Note 11T Pro, Redmi Note 11T Pro+, Redmi Note 11E, Redmi K40 Gaming Enhanced Edition, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note11 Pro, Redmi Note11 Pro+


Nenechte si ujít:


Mezi hlavní přednosti aktualizace MIUI 14 patří velmi jednoduchý a přehledný systém. Jeho paměťová náročnost je také enormně velmi nízká. Architektura photon engine, systémové aplikace a programy třetích stran jsou plně akcelerovány. Díky tomu jsou nejen rychlejší, ale také energeticky úspornější. V tomto systému velmi malé změny znamenají obrovský rozdíl a je zde zajištěna zvýšená ochrana soukromí. Všechna data jsou zpracovávána lokálně a žádná neputují do cloudu. Díky tomu je centrum Xiaomi rychlejší a může se připojit k více zařízením.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *