Čína je opět nekompromisní. Začněte používat čínské procesory nebo si připlaťte o 400 % více

Čína
Autor fotografie: Русский / Zdroj: Pixabay

Známé kroky USA proti Číně nyní nutí čínskou vládu více přemýšlet. Jak všichni víme, na stále složitějším trhu s chytrými telefony je základem sebeprosazení vlastní výzkum. Pouze s čínskou technologií může Čína zabránit tomu, aby opatření proti společnosti Huawei zasáhla další společnosti. V současné době jsou celosvětově populárními značkami mobilních čipů Qualcomm a MediaTek. Tyto společnosti ve velké míře využívají americké technologie, ale existují i některé plně čínské čipy.

Nedávno Cao Haitao, zasloužilý profesor Mindu Scholars na Minjiang University, v jednom z rozhovorů uvedl, že 30 % chytrých telefonů prodávaných v Číně musí používat čínské čipy. Navrhuje také, aby každá značka, která se rozhodne postupovat jinak, platila až o 400 % vyšší daň. Cao Haitao dále uvedl, že účelem je kultivovat čínský trh. Když je totiž trh, jsou i příjmy, a když jsou příjmy, jsou i investice do výzkumu a vývoje. V opačném případě je budou vždy kontrolovat jiní.

Pokud jde o polovodičový průmysl, řekl, že polovodičový průmysl spotřebovává na Tchaj-wanu mnoho zdrojů. Průměrná denní spotřeba vody v továrnách společnosti TSMC činila v loňském roce až přibližně 150 000 tun. Celé podniky vědeckotechnického parku Hsinchu spotřebují denně 140 000 tun vody.


Nenechte si ujít:


Čínské čipy jsou v současné době zastaralé

Chen Keming, bývalý ředitel Tchajwanského ekonomického výzkumného institutu univerzity Huaqiao a ředitel Národní tchajwanské výzkumné asociace, uvedl, že TSMC je lídrem polovodičového průmyslu na Tchaj-wanu, ale problémem je její vysoké ocenění. 80 % akcionářů společnosti TSMC je v zahraničí a pouze 20 % je v rukou tchajwanských krajanů. Jinými slovy, 80 % peněz, které toto odvětví vydělává, získávají cizinci.

Toto téma také vyvolalo vášnivé diskuse mezi mnoha uživateli na internetu. Názory všech se také liší. Někteří tvrdí, že by se to mělo udělat ihned, a někteří uživatelé si myslí, že by se k tomu mělo přistupovat s klidnou hlavou. Mnozí se domnívají, že pokud Čína připustí používání pouze čínských čipů, pak bude výkon smartphonů opravdu omezený. Co si o tom myslíte vy? Bude to dobrý krok, pokud se prosadí?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

9 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *