Čína má eso v rukávu. HarmonyOS může za několik let překonat Android a iOS

HarmonyOS
Autor: Lukáš Drahozal

Když americká vláda zařadila Huawei na seznam sankcionovaných firem, byli jsme mezi prvními, kdo řekl, že to čínskou značku nezničí, ale postupem času posílí. Měli jsme na mysli, že těžké časy přimějí Huawei najít cesty k rychlejšímu rozvoji.

Nyní vidíme, že tvrdě pracuje a v blízké budoucnosti by mohla předstihnout špičkové technologické firmy. Pokud půjde vývoj čipů pomaleji, vše vypadá jasněji pro software. HarmonyOS je třetím největším mobilním ekosystémem na světě. Dokonce si myslíme, že nic nebrání tomu, aby se Huawei umístil výše.

HarmonyOS rychle roste

Na začátku byl HarmonyOS operačním systémem společnosti Huawei. Pracoval na něm speciální tým. To však není cesta k pokroku. Proto se rozhodli, že tento operační systém bude mít otevřený zdrojový kód. Jinými slovy, kdokoli může na kódu pracovat a vylepšovat ho. To platí i pro výrobce, který navrhuje a vyrábí chytré domácí spotřebiče a produkty dalších kategorií.

Od roku 2020 je za růst systému HarmonyOS (OpenHarmony) zodpovědná nadace Open Atom Foundation. Jejím cílem je vybudovat rámec a platformu pro operační systémy chytrých koncových zařízení na bázi open-source přístupu pro chytrou éru. Jak uvedl výkonný ředitel nadace, OpenHarmony je „digitální základnou pro operační systémy pro tisíce odvětví“.


Nenechte si ujít:


Ke 4. listopadu 2022 dosáhl počet zařízení Huawei se systémem HarmonyOS 320 milionů. Je to nárůst o 113 % oproti stejnému období v roce 2021. Také produktů pro chytrou domácnost s tímto operačním systémem na palubě bylo dodáno více než 250 milionů kusů. To je nárůst o 212 % oproti stejnému období v roce 2021.

Pro srovnání, v roce 2011 dosáhl Android hranice 300 milionů. Dosažení těchto výsledků tedy trvalo 3 roky. První produkt se systémem HarmonyOS, konkrétně chytrý televizor Huawei Vision byl uveden na trh v roce 2019. Ukazuje se tedy, že systém HarmonyOS se vyvíjí mnohem rychleji.  Brzy by se tedy mohl umístit na vyšší příčce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *