Elon Musk má v plánu vyvinout konkurenci pro ChatGPT

Elon Musk má v plánu vyvinout konkurenci pro ChatGPT
Notebook s obrázkem umělé inteligence / Autor fotografie: Alexandra_Koch / Zdroj fotografie: Pixabay

ChatGPT je docela jednoznačně nejoblíbenější aplikací poslední doby. Má přes sto milionů uživatelů v krátkém čase a ten počet pořád roste. Nový chatbot s umělou inteligencí, vyvinutý kalifornskou společností OpenAI, se stal známým pro svá komplexní řešení.

Dokáže vyřešit matematický příklad, pomoct vám s krizovou situací či dát lékařskou radu. Lze ji využít na mnoho věcí a dá se očekávat, že časem bude pořád inteligentnější. Nicméně, jak tomu bývá zvykem, tak i ChatGPT hrozí konkurence, která se jí snaží dohnat. O nové inovace s AI mají zájem malé startupy i technologičtí giganti v čele s Alphabet. Podle nejnovějších zpráv se do tohoto závodu chce přidat i Elon Musk.

Musk není ve světě umělé inteligence žádným nováčkem. Generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX se již roky aktivně podílí na vývoji AI, dokonce je jedním ze zakladatelů společnosti OpenAI. I přesto se však americký miliardář snaží vyvinout alternativu k ChatGPT. V posledních několika týdnech měl údajně oslovit několik výzkumníků umělé inteligence, aby mu pomohli vyvinout nového chatbota. Do svého projektu už naverboval Igora Barbuschkina, který nedávno opustil DeepMind AI od společnosti Alphabet. S novým plánem přišel Musk poté, co ChatGPT získal pozornost v celém světě.


Nenechte si ujít:


Společnost OpenAI původně v roce 2018 založil Elon Musk společně se Samem Altmanem, ale Musk později její představenstvo opustil. Ten měl s Babuschkinem nedávno diskutovat o sestavení týmu pro výzkum umělé inteligence, ale projekt je teprve v rané fázi, a tak žádné konkrétní plány zatím neexistují.

Dále chce na poli AI prorazit čínská společnost Baidu, která v posledních letech do umělé inteligence investovala zrovna nemalé prostředky. Dokonce je považována za předního představitele snah o vytvoření čínského rivala západním konkurentům. Google rovněž nedávno představil svého nového chatbota s názvem Bardu, ale ten nezaznamenal moc velký úspěch. Mnoho uživatelů si stěžovalo na nesmyslné odpovědi.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *