HarmonyOS od společnosti Huawei již nebude podporovat aplikace pro Android

Android
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

V září tohoto roku Richard Yu oficiálně oznámil, že další verze systému HarmonyOS, známá jako HarmonyOS NEXT, je připravena k uvedení na trh. Nativní aplikace pro systém HarmonyOS byly plně aktivovány.

Základ systému byl vyvinut zcela svépomocí, čímž byl eliminován tradiční kód AOSP a podporovány jsou pouze aplikace založené na jádře a systému HarmonyOS. Systém HarmonyOS NEXT navíc může používat pouze instalační balíčky ve formátu Hap, což znamená, že systém HarmonyOS již nebude podporovat aplikace pro systém Android.

S neustálým vývojem a popularizací systému HarmonyOS začíná stále více internetových společností nabírat talenty související s vývojem systému HarmonyOS, aby se přizpůsobily změnám na trhu a požadavkům uživatelů.

Nedávno společnosti NetEase, Meituan, TouTiao.com, DingTalk a další internetové společnosti vypsaly několik pracovních pozic souvisejících se systémem HarmonyOS, které zahrnují vývoj softwaru, vývoj mobilních zařízení, vestavěný vývoj a další oblasti. Nabízené platy jsou rovněž vyšší, než je průměr trhu.Podle náborové platformy Zhilian Recruitment se v období od ledna do října 2023 odvětví, která nabírají pracovníky na pozice spojené s HarmonyOS, soustředí především na internet, počítačový software a telekomunikace/služby s přidanou hodnotou. Mezi tyto pozice patří především vývoj softwaru, vývoj mobilních zařízení (Android), vývojový inženýr C++, vývoj vestavěného softwaru, vývojový inženýr Java a testování softwaru.

Tyto pozice rovněž vyžadují poměrně vysoké vzdělání a pracovní zkušenosti. Více než 75 % náborových pozic vyžaduje bakalářský titul nebo vyšší a více než 3 roky pracovních zkušeností. Průměrná měsíční mzda na těchto pozicích činí 17 537 jüanů/měsíc (přibližně $2 404 Kč), což převyšuje průměrnou úroveň na trhu.

Kromě náboru na pozice související s vývojem systému HarmonyOS již platforma oznámila termín spuštění aplikace HarmonyOS. Dne 6. listopadu společnost LY.COM oznámila zahájení vývoje nativní verze aplikace pro systém HarmonyOS. Dokončení vývoje nativní verze aplikace pro HarmonyOS společností LY.COM je plánováno na konec roku 2023.

Počáteční verze nativní verze aplikace společnosti LY.COM pro systém HarmonyOS bude pokrývat funkce, jako je rezervace letenek, vlakových jízdenek, rezervace hotelů, plánování dovolené a rezervace autobusových jízdenek ve všech produktových řadách. V dalších verzích budou aktualizovány a vylepšeny funkce týkající se služebních cest.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, phandroid.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *