Honor odhalil první křemíkovo-uhlíkovou baterii na světě

Honor Magic5
Honor Magic5 Pro / Zdroj fotografie: Honor

Před dvěma dny jsme měli možnost sledovat představení řady Honor Magic5 na MWC 2023 v Barceloně. Nicméně celá konference nebyla jen o nové řadě, nýbrž také o baterii s funkcí, která ještě nebyla v žádném smartphonu představena. S touto funkcí nás seznámil generální ředitel Honoru, George Zhao. Konkrétně jde o to, že místo lithiové baterie jsme se dočkali křemíkovo-uhlíkové.

Poslední dobou zaznamenáváme výrazná vylepšení v hardwaru našich malých zařízení. A to jak v oblasti fotoaparátů, tak i procesorů a baterií. Bohužel, baterie se rozvíjí nejpomaleji. Ty dnešní jsou dvoučlánkové, které jsou navrženy tak, aby vydržely rychlé nabíjení a disponovaly dostatečnou kapacitou. Bez ohledu na druh je většina z nových stejně založená na lithiu. To chce Honor změnit, a tak přišel s novou technologií, která může změnit telefony navždy.


Nenechte si ujít:


Nové baterie od Honoru slibují o 12,8 % vyšší výdrž energie ve srovnání se současnými lithiovými bateriemi. Honor uvedl, že model Magic5 Pro má kapacitu baterie 5100 mAh. S novou technologií by však měl až 5450 mAh. Dokonce má i vyšší napětí než běžné baterie Li-On. I díky tomu nám zástupce Honoru uvedl, že telefon by nabídl až o 12,8 % více šťávy.

Nicméně, velikost baterie s 5100 mAh u Honor Magic5 Pro platí pouze pro globální trh. Varianta tohoto smartphonu by měla mít v Číně již výše uváděných 5450 mAh. To zřejmě poslouží jako jakýsi test a ověření toho, že je na ni spoleh. Kdyby se nová technologie osvědčila, tak je možné, že bychom se jí dočkali už v příští vlajkové řadě i pro globální trh.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *