Huawei Mate 60 by mohl dorazit v září. Huawei se bude chtít postavit novému iPhonu

Huawei Mate 60
Zdroj: Huawei

Už delší dobu po internetu kolují zvěsti, že společnost Huawei pracuje na nové vlajkové lodi. Konkrétně se má jednat o model z řady Huawei Mate 60. Aby toho nebylo málo, tak dneska vyšlo najevo, že by se tato řada mohla představit už v září.

Leaker na sociální síti Twitter naznačuje, že Huawei uvede řadu Mate 60 v září letošního roku. Leaker dále upřesnil, že nový telefon dostane 1palcový senzor fotoaparátu. Bude to vůbec poprvé, co takový senzor nalezneme v řadě Mate.

V loňském roce debutovala řada Huawei Mate 50 v říjnu, ale měla malinko problém s výrobní kapacitou. Předpokládá se, že letos společnost pravděpodobně vyřešila mnoho problémů s dodavatelským řetězcem, takže by její dostupnost mohla být mnohem lepší.

V současné době společnost Huawei nesdělila oficiální podrobnosti o datu uvedení na trh. U Společnosti Huawei bývá zvykem, že se vše dozvíme přibližně měsíc před oficiálním odhalením. Klasicky měsíc před vydáním začíná Huawei pomalinku odhalovat novinky a lákat na příchozí zařízení.


Naše recenze:


Huawei Mate 60 vs. iPhone:

Podobně jako v loňském roce by se Huawei mohl v Číně pustit do boje proti iPhonu řady 15 s řadou Huawei Mate 60. Tyto dva telefony budou následovat v termínech uvedení na trh kolem sebe. Proto bude Huawei napumpován, aby mohl konkurovat i všem svým čínským protějškům.

Společnost Huawei už téměř pravidelně své vlajkové lodě porovnává právě s iPhony. Proto se dá předpokládat, že letos půjde Huawei opět ještě dál. A pokusí se smartphony přiblížit v časovém okně vydání, co nejblíže k sobě.

Huawei Mate 60
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

HarmonyOS 4.0:

Huawei Mate 60 bude jako první vybaven operačním systémem HarmonyOS 4.0 již po vybalení z krabice. Dále se předpokládá, že telefon na globálním trhu přijde s Android 12 (13) a nástavbou EMUI 14 jako první.

Společnost Huawei také zahájila vývojářské testování systému HarmonyOS 4.0 pro různá zařízení a jeho uvedení se uskuteční na konferenci Huawei Developer Conference (HDC) 2023. Konkrétně se jedná například o hodinky, sluchátka, tablety, atd.

Dodavatelský řetězec:

He Gang, provozní ředitel Huawei Consumer Business Group, na začátku letošního roku při uvedení řady Huawei P60 na trh uvedl, že společnost Huawei vrátila všechny své výrobní operace do normálu.

To nepřímo znamená, že společnost bude schopna uvést novou vlajkovou loď v druhé polovině letošního roku. Minulý únik informací také tvrdí, že řada Huawei Mate 60 bude používat nový čipset Qualcomm Snapdragon 8+ a verze Pro bude využívat Snapdragon Gen 2.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *