Huawei se vrací na vrchol? Ovládl prodeje ohebných smartphonů

Huawei
Model P50 Pocket / Autor fotografie: Huawei

Huawei je novým šampionem v kategorii skládacích zařízení na čínském trhu ve 2. čtvrtletí 2022. Říká to nově zveřejněná zpráva pocházející z CINNO Research, která popisuje informace o prodeji a úspěšnosti skládacích smartphonů na domácím trhu.

Podle posledních zpráv se na čínském trhu ve druhém čtvrtletí tohoto roku prodalo více než 587 000 kusů skládacích zařízení. Na stejné straně to znamená meziroční nárůst o 132,4 %. Zatímco se o tento zisk dělí několik technologických gigantů, Huawei přispěl prodejem 315 000 skládacích zařízení se 70% nárůstem ve 2. čtvrtletí roku 2022.

Za zmínku stojí zařízení, díky kterému se čínský výrobce postavil na špici prodeje v ohebném odvětví. Jedná se o model Huawei P50 Pocket a nejnovější vychytávka Mate X2 Collector Edition. Společně tato dvě zařízení přinesla společnosti Huawei zisk 53,7 %, čímž překonala svá poslední čísla.


Nenechte si ujít:


I když čínská firma zaznamenala v roční zprávě o prodejích pokles o 19,5 %. Tak přesto má stále potenciál srazit ztrátu, díky prostřednictvím svých ultimátních technických balíčků. To je potvrzeno nadšením fanoušků Huawei, kteří se netrpělivě těší na řadu Mate 50.

Huawei
Zdroj fotografie: CINNO Research

Po prvenství se Samsung usadil na druhé pozici na čínské platformě s prodejem 97 000 kusů. To představuje největší meziroční nárůst o 222 %. To také přidává 4,6 % k tržnímu podílu korejské společnosti, která se spoléhala na 16,6 %.

Poté přicházejí společnosti jako vivo, OPPO a Honor s úspěšností 10,0, 7,7 a 6,8 %. Tyto společnosti také urazily cestu z nuly na dobrou počáteční úroveň. Zejména flexibilní vivo X Fold, OPPO Find N a Honor Magic V sehrály zásadní roli při pozvednutí těchto firem k lepšímu postavení.

Čínský trh se skládacími zařízeními zatím v prvním čtvrtletí letošního roku mírně klesl. Nyní jsme viděli postupný nárůst segmentů. Huawei však bez jakýchkoli zastávek stále zůstává na špici v tomto segmentu zboží.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *