Huawei si skutečně věří. Série Huawei Mate 50 má být revoluční

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

Po téměř 2 letech od odhalení Huawei Mate 40 Pro, které se uskutečnilo v listopadu 2020, Huawei má konečně představit modely své nové generace Huawei Mate 50. Nových vlajkových smartphonů se dočkáme příští týden 6.září. Celá úvodní akce se bude konat v domovské Číně.

Společnost Huawei se ve svých letošních oficiálních upoutávkách prozatím příliš nepodělila o design ani o konkrétní zvýrazněné funkce chystané řady smartphonů Mate 50. Úniky a zvěsti nám však poskytly obecnou představu o tom, co můžeme od vlajkových lodí Mate 50 v roce 2022 očekávat.

V tomto souhrnném článku se s vámi podělíme o počet členů rodiny Huawei Mate 50, funkce a specifikace, které se u těchto zařízení očekávají.

Hlavní funkce řady Huawei Mate 50

Řada Mate 50 se bude skládat ze 4 zařízení. Standardního Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50E a Mate 50 RS.

Společnost Huawei tento týden ve svých oficiálních upoutávkách prozradila, že řada Huawei Mate 50 bude mít průlomovou výdrž baterie smartphonu, jaká dosud v tomto odvětví nebyla k vidění, a odvážně tvrdí, že telefon můžete používat k telefonování, i když je baterie téměř vybitá. Zvěsti také poukazují na to, že řada Mate 50 je vybavena technologií satelitní komunikace, která umožňuje mobilní hovory a zprávy ve velmi odlehlých oblastech, kde není pokrytí mobilními sítěmi 3G, 4G nebo 5G.

Co se týče fotoaparátů, po ukončení partnerství s německou značkou výrobce fotoaparátů Leica budou nyní vlajkové lodě série Mate 50 místo toho vybaveny sestavou fotoaparátů vyvinutou společně s XMAGE, nově uvedenou značkou fotoaparátů, která chce integrovat své zkušenosti s fotoaparáty do fotografování se smartphony. Kromě toho společnost Huawei oficiálně uvedla také to, že do rodiny Huawei Mate 50 přijde také fyzicky proměnlivá clona, která zajistí lepší reprodukci barev při denním i nočním snímání.

Pod kapotou všech 4 zařízení budou běžet procesory Qualcomm Snapdragon určené pouze pro 4G, a to kvůli americkým sankcím, které zakazují Huawei využívat SoC pro 5G od Qualcommu. A smartphony řady Mate 50 jsou prvními smartphony Huawei, které budou uvedeny na trh s operačním systémem HarmonyOS 3.0 ihned po vybalení z krabice.


Nenechte si ujít:


Huawei Mate 50 Specifikace

Nejlevnější z rodiny je model Mate 50E, který bude vybaven SoC Snapdragon 778G od Qualcommu střední třídy, který má pouze podporu připojení k síti 4G. Očekává se, že design Huawei Mate 50E bude mít šasi ze skla a hliníku, s plochými hliníkovými boky a sklem na přední a zadní straně.

Zařízení bude vybaveno plochým 1,5K AMOLED displejem, který má rozlišení 2800 x 1225, otvor pro selfie bude umístěný ve středu horní části displeje spolu s podporou obnovovací frekvence 90 Hz. Zadní fotoaparát bude mít standardní trojitý fotoaparát, který se skládá ze standardního širokoúhlého hlavního fotoaparátu, ultraširokoúhlého objektivu a teleobjektivu.

Smartphone Mate 50E údajně podporuje bezdrátové nabíjení + 66W rychlé kabelové nabíjení a baterii s kapacitou 4400 mAh.

Mezitím budou standardní Huawei Mate 50, Huawei Mate 50 Pro a Huawei Mate 50 RS (Porsche Edition) vybaveny výkonným SoC Snapdragon 8 Gen 1, který se nachází v dalších konkurenčních vlajkových lodích s Androidem, jako je Samsung Galaxy S22 Ultra, Realme GT 2 Pro, Vivo X80 Pro a OnePlus 10 Pro. Jedním z velkých rozdílů však je, že Snapdragon 8 Gen 1 ve smartphonech Huawei Mate 50 není kompatibilní s 5G, což znamená, že podporuje pouze připojení 4G nebo starší. A všechny modely prý mají podporu bezdrátového nabíjení a až 66W rychlého kabelového nabíjení.

Některé zvěsti však poukazují na to, že standardní model Mate 50 může být místo toho vybaven loňským Snapdragonem 888 4G, což by mohla být pravda vzhledem k jeho lepší energetické účinnosti.

Model Mate 50 prý bude mít zakřivený 1,5K 90Hz AMOLED displej s výřezem uprostřed, zatímco prémiovější Mate 50 Pro a Mate 50 RS budou mít zakřivený 1,5K 120Hz AMOLED a mohl by se do nich vrátit výřez. Výřez údajně uvolní místo nové generaci technologie rozpoznávání obličeje společnosti Huawei, která uživatelům umožní rychlý a bezpečný přístup k jejich smartphonu pomocí bezkontaktního biometrického ověřování.

Pokud jde o fotoaparáty, všechny vlajkové lodě vyšší třídy Mate 50 prý budou vybaveny vlajkovým snímačem Sony IMX766 se světelností f/1,5 a maximálním rozlišením 50 MP. Sestava fotoaparátů nejvyšší řady Mate 50 rovněž poukazuje na ultraširokoúhlý objektiv Sony IMX688 a teleobjektiv OV64B s pětinásobným periskopovým zoomem pro všestranné využití.

Další podrobnosti, jako je design, ceny a barevné varianty řady Mate 50, prozatím nevíme. Pokud chcete vědět více, tak sledujte náš web, a brzy se dozvíte další novinky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *