iPhone 17 Pro přijde s novinkou, která přinese rapidní změnu v designu

iPhone 17
Zdroj fotografie: Apple

Podle Rosse Younga, který je zasvěcený do tohoto odvětví, vyvíjí Apple technologii Face ID, která bude ukryta pod displejem. Kvůli technickým problémům však byla masová výroba a komerční využití této technologie odloženo až na rok 2025.

To znamená, že prvním iPhonem, který bude tuto technologii používat bude iPhone 17 Pro. Jak všichni vědí, společnost Apple zahájila éru výřezu vydáním iPhonu X. Do tohoto výřezu umístila počáteční systém kamery s hloubkovým snímáním (včetně bodového projektoru), aby umožnila 3D rozpoznávání obličeje.

iPhone 17 Pro bude uveden na trh s touto technologií

Jeden z nich využívá bodový projektor, který pomocí řady nerozlišitelných světelných bodů vykreslí individuální spektrum vašeho obličeje. Infračervená čočka pak přečte bodový maticový vzor, vyfotografuje obraz a odešle informace do bionického čipu. Čip potvrdí shodu a dokončí odemknutí. Celý proces trvá milisekundy.


Nenechte si ujít:


Podle zdroje se technologie společnosti Apple vyvíjí způsobem, který postupně zmenšuje velikost obrazovky s výřezem. V současné řadě iPhone 14 Pro ustoupil klasický výřez v obrazovce, a nahradil ho výkrojem ve tvaru pilulky. Dalším krokem je skrytí celého systému Face ID pod displej a ponechání pouze přední selfie kameru odkrytou. Je důležité poznamenat, že Apple nebude první značkou, která tuto technologii použije. Jiné značky, například ZTE, mají za sebou několik generací mobilních telefonů s kamerami pod displejem.

Toto řešení bude u společnosti Apple komerčně dostupné nejdříve v roce 2025. V současné době jsme stále u řady iPhone 14. To znamená, že než se tato technologie objeví, budeme mít k dispozici nejméně dvě další řady iPhonů. V současné době se všechny zvěsti o iPhonu týkají iPhonu 15. Řada iPhone 15 však nemusí přinést žádnou výraznou změnu oproti řadě iPhone 14.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *