iPhone V: Skládací iPhone se ukazuje jako skutečný projekt

Skládací iPhone
Huawei P50 Pocket / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Před několika dny se na Twitteru Elona Muska objevil záhadný skládací iPhone. Na první pohled bylo opravdu těžké uvěřit jeho pravdivosti. Koneckonců mohlo jít o obyčejnou falešnou maketu nebo něco podobného. Zdá se však, že skládací iPhone je díky talentovaným inženýrům skutečností. Do skládacího iPhonu od Applu zbývají ještě nějaké ty roky a nejdříve se možná dočkáme skládacího iPadu. Zatím si můžeme představit, jak bude zařízení Apple vypadat díky tomuto projektu nazvanému iPhone V.

iPhone V: Nejblíže skládacímu iPhonu

Tým Tech Aesthetics se rozhodl, že se pustí do riskantního projektu a vytvoří skládací tělo z iPhonu X. Ano, projekt skutečně využívá hardware telefonu z roku 2017. Navíc si vypůjčuje šasi z Motoroly RAZR 2019, prvního skládacího telefonu vydaného touto značkou. Konečným výsledkem je zařízení nazvané iPhone V. Musíme souhlasit, že je to dobrý název pro možný skládací iPhone. Jak známe Apple, jsme si celkem jistí, že společnost pro svůj skládací telefon vymyslí jedinečný název, místo aby přijala přezdívky Fold nebo Flip. Ale V možná nepřipadá v úvahu, koneckonců Honor už skládací telefon s tímto názvem má.Když se vrátíme k tématu, na iPhonu V se pracovalo téměř rok. Skupina musela projít reverzním inženýrstvím v procesu, který si vyžádal několik pokusů a omylů. Tým vypreparoval sklo obrazovky a dotykové vrstvy a ponechal pouze ohebný OLED. To samozřejmě vyžaduje jemné manévrování a pokročilé ovládání. Tým při tomto vývoji utratil spoustu peněz, protože 37 obrazovek iPhonu X se během stavby zničilo.


Nenechte si ujít:


Baterie nenabídne příliš velkou kapacitu

Projekt iPhone V si vzal na paškál také dvě rozebrané Motoroly RAZR 2019. Tým sestavil vlastní základní desku s komponentami vytištěnými na 3D tiskárně. Projekt samozřejmě vyžaduje určité oběti kvůli prostorovým omezením. Takže iPhone V skončil s baterií o kapacitě 1 000 mAh. To je sice málo, ale dokážeme to pochopit. I velké technologické společnosti mají problém s umístěním velkých baterií do těchto smartphonů. Z pochopitelných důvodů chybí jakýkoli druh bezdrátového nabíjení. Nakonec, Apple nikdy nebyl známý výdrží baterie.Poslední část iPhone V se týká softwaru. Skupina provedla některé změny v systému iOS pomocí jailbreku. Díky některým softwarovým úpravám se jim podařilo přinést podporu aplikací pro rozdělení obrazovky. Výsledným produktem je něco, co skutečně vypadá a funguje jako skládací iPhone.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: frandroid.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *