Máte Samsung? Potom jsou Vaše data ohrožena. Hackeři prolomili systémy společnosti a získali přístup k citlivým údajům uživatelů

Samsung
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Víme, že bezpečnost dat nemůže zaručit žádná společnost, ani Samsung. Ten nedávno odhalil další kybernetický bezpečnostní incident. Pokud si vzpomínáte, mnohem dříve se hackerům podařilo dostat ke zdrojovému kódu smartphonů Galaxy. Velký rozruch to však nezpůsobilo, protože žádná uživatelská data nebyla ztracena. Pokud jde o tento nový útok, v rukou útočníků se objevily osobní údaje zákazníků.

Společnost potvrdila únik uživatelských dat

Podle společnosti sice došlo k úniku některých údajů o zákaznících, ale jejich čísla sociálního zabezpečení ani čísla kreditních/debetních karet nebyla zpřístupněna. Společnost se domnívá, že hackeři mohli získat přístup k informacím, jako je „jméno, kontaktní a demografické údaje, datum narození a informace o registraci produktu“. Horší je, že nejsou k dispozici žádné konkrétní informace týkající se počtu postižených uživatelů. Uživatele, jejichž údaje jsou v ohrožení, společnost kontaktuje prostřednictvím e-mailu.

Řada zákazníků se ptá, zda mají podniknout nějaké okamžité kroky. Společnost však odpověděla, že ne. Samsung také dodal, že v současné době vyšetřuje, co se stalo, a další informace poskytne později. Navíc v případě potřeby požádá zákazníky, aby přijali bezpečnostní opatření. Jak už to v podobných případech bývá, společnost doporučuje být pozorný. Jakmile uživatelé obdrží nevyžádané e-maily, měli by společnost informovat.


Nenechte si ujít:


Společnost Samsung koncem července oznámila, že se hacker mohl dostat do jejího systému. Oficiálně to Samsung potvrdil až na začátku srpna, nikoliv okamžitě. Jakmile zjistili, že útočník získal údaje uživatelů, podnikl Samsung kroky k zabezpečení svých systémů, a dokonce přizval externí firmu zabývající se kybernetickou bezpečností. Kromě toho také komunikuje s orgány činnými v trestním řízení.

„Jsme odhodláni chránit bezpečnost a soukromí našich zákazníků,“ uvedl Samsung. „Budeme i nadále usilovně pracovat na přípravě a realizaci dalších okamžitých i dlouhodobých kroků k dalšímu zvýšení bezpečnosti všech našich systémů.“

Samsung není první ani poslední společností, která se potýká s únikem dat. V srpnu oznámilo únik dat několik dalších velkých společností. Mezi nimi můžeme zmínit společnosti Plex a Twitter.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: engadget.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *