Může tohle zákazníky ještě bavit? Máme dosavadní zvěsti a spekulace o řadě iPhone 16

iPhone 16
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Předpokládá se, že řada iPhone 16 bude uvedena na trh na podzim roku 2024. Přestože do podzimní konference společnosti Apple o představení této řady zbývá ještě dlouhá doba, již nyní vzbuzuje značná očekávání.

V současné době již existuje několik úniků a zvěstí, které dávají tušit, co můžeme od nových zařízení očekávat. V tomto článku jsme pro vás shromáždili spekulace, zvěsti a očekávání technologických nadšenců ohledně řady iPhone 16.

iPhone 16 a iPhone 16 Plus

Vzhled:

Soudě podle posledních renderů se vzhled iPhonu 16 a iPhonu 16 Plus hodně změní. Pravděpodobně dojde ke změně duálního zadního fotoaparátu. Dojde k vyřazení předchozího úhlopříčného uspořádání za vertikální uspořádání podobné iPhonu X. Svojí podobou bude velmi připomínat modely od Samsungu.

Společnost také změní segmentový vypínač na akční tlačítko. Toto tlačítko je již k dispozici na současné řadě iPhone 15 Pro. Objevují se však zprávy, že toto tlačítko bude mít v řadě iPhone 16 rozmanitější funkce.

Apple také dále zmenší rámečky nové řady iPhonů. Proslýchá se, že společnost Apple vyvinula technologii „Border Reduction Structure“ (BRS). Tato technologie dokáže ve větší míře zmenšit rámečky, a tím přinést lepší efekty zobrazení. Díky tomu se Apple částečně přiblíží v tomto směru přiblíží konkurenci.

Konfigurace:

Až na rozdíly ve velikosti obrazovky a baterie jsou iPhone 16 a iPhone 16 Plus stejné. Oba standardní modely by měly být vybaveny čipy Bionic A18. Mezi oběma standardními modely již nebude velký rozdíl. Také RAM paměť tohoto modelu bude navýšena na 8 GB. Dále se spekuluje, že Apple zlepší kapacitu aktivity na pozadí těchto modelů. Budou mít podobnou kapacitu jako iPhone 15 Pro.

Pokud jde o výdrž baterie, iPhone 16 bude vybaven baterií s kapacitou 3561 mAh. iPhone 16 Plus však bude používat o něco větší 4006mAh baterii. Zatímco baterie iPhonu 16 se zvětšila, u modelu Plus došlo k mírnému poklesu kapacity baterie oproti předchozí generaci. Důležitější je, že Apple konečně optimalizoval odvod tepla z iPhonu. Celá řada iPhone 16 bude pro odvod tepla používat grafen. Ten využívá například konkurenční Honor už několik let. Lepší bude také jeho výkon při hraní her a natáčení videa.

iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max

Vzhled:

Vzhled iPhonu 16 Pro a iPhonu 16 Pro Max se příliš nezmění. Hlavním důvodem je, že se zvětší obrazovky. Oba modely používají 6,3palcové, respektive 6,9palcové obrazovky. Může to být způsobeno i technickým vylepšením, které přinesla technologie „Border Reduction Structure“ (BRS). Když jsou rámečky tenčí, velikost obrazovky se přirozeně zvětší.

Kromě toho se pod tlačítkem napájení nachází nové tlačítko fotoaparátu. Přijímá mechanickou konstrukci a lze jím dotykově nastavit zaostření. Může také realizovat funkce zaostření a spouště lehkým dvojitým poklepáním, což dodává fotografování realističtější pocit.

Konfigurace:

iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max dostanou čip A18 Pro a paměť zůstává nezměněna. Kromě grafenového odvodu tepla bude řada iPhone 16 Pro používat také kovový rámeček. Tím se zlepší odvod tepla a zvýší výkon.

Pokud jde o baterii, řada iPhone 16 Pro může používat technologii skládané baterie, která má zajistit vyšší kapacitu baterie a delší výdrž. Model iPhone 16 Pro bude mít baterii s kapacitou 3 355 mAh, zatímco iPhone 16 Pro Max bude mít 4 676 mAh. Verze Pro Max skutečně nabídne uživatelům větší výdrž baterie.

Fotoaparáty iPhonu 16 Pro a Pro Max by měly zůstat téměř stejné jako u jejich předchůdců. Hlavní fotoaparát používá 1/1,14palcový skládaný snímač IMX903 a ultraširokoúhlý objektiv bude vylepšen na 48 Mpx. Co se týče teleobjektivu, k upgradu nedojde. Místo toho bude 5× teleobjektiv přenesen do iPhonu 16 Pro. To také znamená, že řada iPhone 16 Pro opustí 3× ohniskovou vzdálenost.Signál: 5G, Wi-Fi 7

Signál byl vždy slabou stránkou iPhonu, ale pokud jsou zprávy pravdivé, měl by se tentokrát zlepšit. Řada iPhone 16 Pro bude používat modem Qualcomm X75 a podporovat síť 5G Advanced. Té se často říká „5.5G“, což může přinést rychlejší a energeticky úspornější připojení 5G. Na úrovni Wi-Fi bude iPhone 16 Pro na rozdíl od standardní verze Wi-Fi 6E disponovat Wi-Fi 7. To může přinést také vyšší rychlost Wi-Fi a nižší latenci sítě.

iOS 18 může být za hranicí vaší představivosti

Spolu s celou řadou iPhone 16 přichází i iOS 18, a to je možná jeho největší aktualizace. Na předchozím setkání k finanční zprávě Cook uvedl, že Apple investoval mnoho času a energie do vývoje technologie umělé inteligence. Dále potvrdil, že iOS 18 bude mít v oblasti AI zásadní vylepšení. Jak všichni víme, umělá inteligence je v současné době horkým tématem v odvětví mobilních telefonů. Téměř všechny značky mobilních telefonů prosazují koncept mobilních telefonů s AI a implementovaly mnoho funkcí AI.

Systém iOS společnosti Apple se vždy zaměřoval na vzájemně propojené funkce. Pro Apple by tedy nemělo být těžké implementovat funkce AI. V současné době je generativní umělá inteligence stále ještě v plenkách. Víme, že Apple nerad používá funkce, které nejsou „zralé“. Společnost tedy buď na generativní AI zapracuje, nebo ji v novém systému ještě nepoužije.

Upgrade paměti iPhonu řady 16 může být upgradem konfigurace pro podporu funkcí AI. Proto může být iOS 18 největším upgradem této řady iPhonů 16. Může se také jednat o klíčový bod, nad kterým se mnoho lidí v tuto chvíli nezamýšlí.Velké změny se nekonají

Závěrem lze říci, že z dosavadních zvěstí a spekulací se zdá, že iPhone 16 nemusí přinést velký upgrade. K vylepšení konfigurace bezpochyby dojde, ale upgrade nebude nijak obrovský.  Dojde ke zlepšení teleobjektivu fotoaparátu z 3x na 5x. Kromě toho však nic moc. Po softwarové stránce se Apple možná více zaměří na umělou inteligenci, ale schopnosti samotné umělé inteligence jsou také založeny na hardwaru. Pokud se nepodaří dosáhnout velkých průlomů v hardwaru, mohou mít funkce AI řady iPhone 16 omezení. Celkově známe Apple jako fajnšmekra, který si umí poradit s trhem. Společnost umí nabídnout „hodnotu“ bez ohledu na to, co nabízí. Z tohoto důvodu bude dobré, abychom si počkali, co řada iPhone 16 nabídne.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, tomsguide.com

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *