NASA spouští nový projekt, který bude zkoumat chování UFO na naší planetě

NASA UFO
Autor: Christian Plass / Zdroj fotografie: Pixabay

Agentura NASA nebere výzkum UFO na lehkou váhu. V červnu NASA oznámila, že bude provádět vědeckou studii UFO nebo, jak byly nedávno přejmenovány na UAP (Unidentified Aerial Phenomena). NASA tehdy uvedla, že hlavním cílem bylo identifikovat a charakterizovat existující data o UFO. V budoucnu také vyvine nejlepší způsoby sběru pozorovacích dat.

Kromě toho studie určí, jak by agentura mohla využít data k tomu, aby lépe pochopila tyto záhadné objekty na obloze. Výzkum povede astrofyzik David Spergel, majitel Simons Foundation v New Yorku. Projekt by neměl stát více než 100 000 $, a poběží asi devět měsíců od letošního podzimu.

NASA dělá z výzkumu UFO (UAP Research) prioritu

NASA tvrdě pracuje na dodržení tohoto plánu, uvedli představitelé NASA ve středu na „hlavní schůzi“, kde agentury diskutovaly o různých projektech pro ředitelství vědeckých misí (SMD). „Musíme se připravit na všechno“, abychom se připravili na výzkum UAP, řekl na středeční schůzce Daniel Evans, zástupce asistenta administrátora SMD pro výzkum. „Je to pro nás opravdu důležité, považujeme to za vysokou prioritu.“


Nenechte si ujít:


Evans dodává, že výzkumný tým bude tvořit 15 až 17 lidí. Tito lidé, budou „někteří z předních světových vědců, datových praktiků, AI odborníků, vesmírných bezpečnostních expertů. Všichni budou mít konkrétní poslání říct nám, jak aplikovat plné zaměření vědy a dat na UAP“.

Evans a jeho tým již určili nejlepší kandidáty pro skupinu a plánují, že po schůzce povede studii administrátor NASA Bill Nelson. Podle Evanse je jeho plánem, aby bylo po všem nejpozději do příštího roku v říjnu. Věří však, že tým může dokončit práci ještě rychleji.

Představitelé NASA tvrdí, že výzkum pomůže přivést UAP do oblasti přísné a objektivní mainstreamové vědy, kterou pochopí každý.

„NASA je skutečně v jedinečné pozici pro vyřešení problému UAP“ Organizace ví, jak používat vědecké nástroje a data, aby rozeznala, co je na obloze možné. Je tedy momentálně v lepší pozici pro tento druh studia než jiné společnosti na světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *