Nokia chytá druhý dech. Odhalila své nejnovější telefony, které jsou určené do extrémních podmínek

Nokia
Autor: Stas Knop / Zdroj: Pexels

Tohle možná řadu našich čtenářů překvapí, ale Nokia ještě není mimo hru v oblasti chytrých telefonů. Nedávno totiž uvedla na trh dva odolné telefony určené pro náročná odvětví, jako je ropný průmysl, kde je klíčová odolnost.

Nokia uvádí na trh dva odolné telefony

Přivítejte modely Nokia HHRA501x a Nokia IS540.1. Tyto dva nové odolné telefony, které vznikly na základě spolupráce mezi společností Nokia a německou společností i.safe MOBILE GmbH. Tyto telefony jsou klasifikovány jako „EX“ a sdílejí společnou technologickou platformu. Oba prošly přísným testováním a získaly schválení, aby splňovaly standardy konektivity pro průmyslová odvětví, jako je ropný, plynárenský, těžební a chemický průmysl.

Společnost Nokia hrdě prohlašuje, že tyto telefony lze bezpečně používat v místech s rizikem výbuchu (např. v zóně ATEX 1) nebo v místech s menším rizikem (např. v zóně ATEX 2). Pokrývají všechna potřebná frekvenční pásma a zajistily si potřebné certifikáty. Díky tomu jsou oba smartphony vhodné pro firmy po celém světě.Podrobnosti o odolném modelu IS540.1

I když zatím není k dispozici příliš mnoho specifikací, máme k dispozici některé podrobnosti o telefonu Nokia IS540.1. Tento telefon má 6palcový displej s ochranným sklem Gorilla Glass 3. Je poháněn čipem Qualcomm QCM6490, dvoujádrovou bestií, která nabízí výkon podobný Snapdragonu 778. Díky 8 GB RAM a 128GB internímu úložišti budete mít dostatek prostoru.

Milovníky fotografování potěší 48megapixelový zadní fotoaparát s automatickým ostřením, zatímco o selfie se postará 5megapixelový přední fotoaparát. Pohonnou jednotkou tohoto zařízení je vyměnitelná baterie s kapacitou 4400 mAh, i když o ceně zařízení zatím nic v současnosti nevíme.

Nokia tedy možná nevyrábí okázalé spotřebitelské telefony, ale stále je ve hře a uspokojuje náročné uživatele a jejich náročné potřeby v průmyslových odvětví po celém světě.

O modelu HHRA501x zatím žádné informace oficiálně nemáme. Společnost je zatím zřejmě drží pevně pod pokličkou. První zmíněný smartphone zatím odvádí všechnu marketingovou práci sám. Jakmile se dozvíme další důležité informace o modelu HHRA501x, tak vás budeme informovat.

Zatím není jisté, zda se tyto dva smartphony dostanou i na náš trh. Přeci jenom u nás nebude zřejmě tak velká klientela, která by měla o takovýto druh smartphonu zájem. Je velmi pravděpodobné, že se tento produkt podívá na náš trh pouze přes externí dodavatele, kteří budou tento smartphone dodávat ze zahraničních trhů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: nokiamob.net, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *