Zabiják iPhonu? Motorola představila svůj vlajkový telefon

Motorola
Motorola Edge 30 Ultra / Zdroj fotografie: Motorola

Po několika měsících spekulací a úniků je „Motorola Fusion“ konečně blízko uvedení na globální trh. Vlajková loď Motoroly má Snapdragon 8+ Gen 1 a 200MPx hlavní snímač. Ve skutečnosti jde o jednu z nejambicióznějších vlajek od Motoroly vůbec. Zařízení jsme se dočkali zatím v Číně, kde dostalo název Motorola X30 Pro. Přichází s fotoaparátem ISOCELL HP1, které má čtyřikrát větší rozlišení než nedávno vydaný iPhone 14 Pro Max.

Motorola Edge 30 Ultra odstartovala éru chytrých telefonů s 200MPx snímačem. Očekáváme, že ji bude následovat Xiaomi a v lednu Samsung se svým modelem Galaxy S23 Ultra. Nicméně faktem je, že Motorola vždy bude první. Nyní nastává otázka, jak si povedou smartphony se Snapdragonem 8 Gen 2 který se jen přeci bude chovat jinak než první varianta. Nový snímač dokáže seskupit 16 pixelů do jednoho a vytvořit tak snímky o rozlišení 12,5 MPx. K dispozici je také optická stabilizace s clonou f/1,95.


Nenechte si ujít:


Dále jsme se dočkali 50MPx ultraširokoúhlého snímače a 12MPx teleobjektivu Sony IMX633 s 2x optickým zoomem. Selfie fotoaparát je od společnosti OmniVision OV60A s rozlišením 60 MPx. Displej má velikost 6,67 palce, který je OLED s obnovovací frekvencí 144 Hz. Jeho maximální jasnost činí 1 250 nitů.

Motorola Edge 30 Ultra / Zdroj fotografie: Motorola

Jak jsem již zmínil, tak nová Motorola Edge 30 Ultra je dodávána s procesorem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. K tomu bude spárován s 12GB RAM a 512GB interním úložištěm. Hned po vybalení v telefonu naleznete Android 12, ale můžete počítat s tím, že se dočká aktualizace na Android 13 a 14. Baterie má kapacitu 4 610 mAh a nabíjet ji můžete pomocí 125W rychlého nabíjení drátově a 50W nabíjení bezdrátově.

Nové zařízení má cenu 21 990 Kč s tím, že dostupné má být za pár dní. Mě osobně cena mile překvapila a věřím tomu, že ten kdo si novou Motorolu zakoupí, tak chybu určitě neudělá.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *