Nový čip od MediaTeku srazil Snapdragon 8 Gen 2 na kolena. Qualcomm už nemá nejvýkonější procesor

Snapdragon
Procesor / Autor: Bru-nO / Zdroj: Pixabay

MediaTek je světoznámě uznávaný výrobce čipů do mobilů. V minulých letech si bohužel trochu pokazil pověst skrze své pomalejší čipy, a tak plno společností od něj ustoupilo. Tento trend se však začíná poslední dobou měnit a z MediaTeku se začíná stávat největší výrobce mobilních čipů na světě. Největším trnem v oku je pro společnost sektor vlajkových lodí.

Tam už dlouhodobě vede Qualcomm, který je nejpreferovanější značkou. Když je s jeho čipy nějaký problém, tak společnost nečeká a ihned reaguje. Zářným příkladem byla situace, kdy se Samsungu nepovedlo vyrobit čipy, které by se nepřehřívaly (Snapdragon 8 Gen 1). Na to Qualcomm zareagoval tak, že si novou řadu čipů Snapdragon 8 Gen 2 nechal vyrobit od TSMC. Nyní podle populárního leakstera Digital Chat Station uniklo skóre z AnTuTu nového MediaTeku Dimensity 9200+, které činí 1,35 milionů bodů. To znamená, že nabízí vyšší výkon než Snapdragon 8 Gen 2, který se může pochlubit 1,33 miliony body.

Ztrací Snapdragon pevnou půdu pod nohama?

Dimensity 9200+ bude využívat 4nm výrobní proces společnosti TSMC s tím, že má jedno super jádro, tři velká jádra a čtyři malá jádra. Hlavní Cortex-A715 je aktualizací loňského Cortex-A710. Malá jádra zůstala nedotčena. Za zmínku dále stojí, že výkonná jádra zvládnou pouze 64bitové programy. Ty mohou podporovat větší šířku pásma a zvyšovat tím efektivitu APP.

První řada smartphonů s novým čipem bude iQOO Neo8. Společnost iQOO lidé v Evropě moc neznají, jelikož působí primárně na čínském trhu. Očekáváme, že nadcházející řada bude na trh uvedena nejdříve v květnu tak, aby konkurovala Snapdragonu 8 Gen 2 od Qualcommu. Očekáváme, že po iQOO nový čipset přebere více vlajkových Android smartphonů. Nepřekvapilo by nás, kdyby se nová řada procesorů nacházela také u telefonů vivo, protože právě vivo bylo jednou z mála společností, která nám tento rok připravila vlajkový telefon s MediaTekem.

Soupeření mezi MediaTekem a Qualcommem se mi začíná líbit. Je to dobré pro trh se smartphony a věřím tomu, že časem už bude na MediaTek vsázet více společností.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *