Opravdu si můžete koupit lepší výsledky DXOMARK? Generální ředitel dává oficiální odpověď

DXOMARK
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Není to tak dávno, co Lei Jun oznámil, že Xiaomi 12S Ultra nebude odeslán k testování do DxOMark. To bylo silným tématem diskusí mezi uživateli. Následně společnost DXOMARK oficiálně oznámila, že vždy dodržovala profesionální a úctyhodné standardy. Společnost také tvrdí, že Xiaomi 12S Ultra zakoupí k testování na vlastní náklady.

To opět vyvolalo diskuse mezi uživateli na internetu. V očích mnoha výrobců a spotřebitelů z oboru ztratila společnost DXOMARK svou důvěryhodnost. Již nějakou dobu se objevují mnohdy záporné recenze na dané produkty, a tím stoupají stížnosti na neobjektivitu společnosti DXOMARK, ze strany výrobců.

V této souvislosti generální ředitel společnosti DXOMARK Frederic Guichard osobně natočil video, aby odpověděl na otázky mnoha uživatelů internetu. Především řekl: „Společnost DXOMARK má více než 100 inženýrů, kteří v 16 laboratořích opakovaně testují kamery, zvuk, obrazovky a baterie chytrých telefonů. Sledujeme ne méně než 5 vědeckých testovacích měřítek. Každý benchmark kombinujeme s objektivním testováním a analýzou testů vnímání.“

DXOMARK
Zdroj fotografie: DXOMARK

Guichard říká, že společnost DXOMARK neprodává své skóre

Pokud jde o pochybnosti všech ohledně skóre společnosti, odpověděl, že obchodní model společnosti DXOMARK spočívá v prodeji vybavených laboratoří a technických zpráv k nim, ale body ani hodnocení se neprodávají. Skóre jsou jen špičkou ledovce, shrnutím stovek hodin hodnocení a analýzy kvality.

Zveřejněné skóre závisí na kvalitě samotného produktu, nikoli na tom, zda si výrobce připlatí lepší image hodnotící služby DXOMARK, a nejedná se o prosté hardwarové skóre. Ať už se jedná o fotografii nebo zvuk, úzce souvisí s vyladěním softwaru.Guichard hovořil také o problematice zasílání výrobců k testování. Uvedl, že u modelů, které výrobci k testování neposílají, tak si společnost zakoupí k testování i komerční modely. Společnost tvrdí, že testuje všechny relevantní produkty. Pokud výrobce zašle výrobek k testování před uvedením na trh, otestuje jej. Přesto však zakoupí komerční model a zařízení znovu otestuje. To jen proto, aby vyloučila všechny možnosti, že dřívější verze je „speciální verze“, která byla upravena přímo na test.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *