Ovládejte svůj notebook chytře pomocí gest. S touchpadem HUAWEI je to hračka!

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Že může být práce s notebookem mnohem jednodušší, než jak jsme byli dosud zvyklí, o tom přesvědčuje HUAWEI s novou vylepšenou verzí MateBooku X Pro. Novinka přichází s velice intuitivním systém ovládání pomocí gest na touchpadu, stejně jako s možností řídit vybrané funkce zcela bezdotykově. Díky tomu můžete počítač ovládat efektivně a plnohodnotně i bez použití klasické myši.

Počítač jako ztělesnění elegance

Na první pohled si nový MateBook X Pro pozornost získá svým novým designovým zpracováním. O faktu, že jde o prémiové zařízení, vypovídá už samotné kovové tělo s povrchovou úpravou Soft-touch, která propůjčuje notebooku elegantní matný vzhled a příjemnou strukturu. Celý dojem nakonec dokresluje neotřelý tmavomodrý odstín Ink Blue. 

Stejně jako atraktivní vzhled si u MateBooku X Pro jistě zamilujete i jeho praktičnost. Notebook je se svou hmotností pouhých 1,26 kg a tenkým provedením jako dělaný pro pohodlné přenášení, ať už si ho s sebou berete na delší cesty, nebo jen přejíždíte mezi domovem a kanceláří.

Řekněte to gesty

Zastaralému ovládání notebooku, jak ho dnes znáte, můžete dát s MateBookem X Pro sbohem. HUAWEI přišel s několika vychytávkami, které vaši práci s počítačem zaručeně zefektivní. Jednou z nich je inovativní touchpad s technologií Free Touch, který vám umožní mnohem více než jen posouvat kurzor. Touchpad totiž podporuje celou řadu gest, pomocí kterých můžete ovládat ty nejběžnější úkony rychle a bez zbytečných pohybů navíc.  

Nově tak například zvládnete minimalizovat či zavřít okno prohlížeče, pořídit snímek nebo spustit nahrávání obrazovky, přizpůsobit jas, upravit výši hlasitosti, přehrávat videa nebo otevřít přehled všech oznámení, to všechno jen pouhým dotykem na touchpad.

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Intuitivní ovládání po všech směrech

Také klávesnice je snadná na obsluhu a má velmi rychlou odezvu, takže vás při psaní nic nezdrží. Displej počítače je dotykový, je tedy jen na vás si vybrat, jestli vám více vyhovuje ovládat počítač prostřednictvím touchpadu, klávesnice nebo přímo na obrazovce.

HUAWEI ovšem posunul možnosti ovládání ještě o kus dál. Zásluhou využití umělé inteligence dokážete s MateBook X Pro vybrané funkce řídit zcela bezdotykově. Pohybem v blízkosti notebooku zvládnete plynule procházet prezentací, spustit a zastavit video nebo procházet videem dopředu i dozadu. 


Nenechte si ujít:


Za zmínku zde po stránce příjemného ovládání stojí i druhá novinka z dílny HUAWEI, a sice MateBook D 16. Ten na trh přichází s u notebooků ne příliš běžnou vlastností – kompletní klávesnicí, která zahrnuje i tu numerickou. Toto jistě ocení zejména ti, kteří denně pracují s daty. Nechybí ani speciální tlačítka, která vám zkrátí cestu například k ovládání kamery, vyhledávání nebo kalkulačce. 

Propojte všechna zařízení na jednom místě

HUAWEI nezapomněl ani na důležitost propojení notebooku s dalšími zařízeními. Služba Super Device (Zařízení+) umožňuje bezdrátové připojení HUAWEI MateBook X Pro k telefonům, tabletům, monitorům a dalším zařízením HUAWEI, díky čemuž je spolupráce mezi nimi opravdu snadná. Díky Super Device tak zvládnete z prostředí jediného zařízení procházet a sdílet obsah všech kompatibilních produktů HUAWEI.

Obě zmíněné varianty notebooků HUAWEI, MateBook X Pro a MateBook D 16, získáte již teď na oficiálním e-shopu společnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *